środa, 5 sierpnia 2020. Imieniny Emila, Karoliny, Kary

Policjanci pomogli kobiecie użądlonej przez osę. Mieszkanka Łodzi napisała specjalne podziękowania

2019-09-26 09:20:25 (ost. akt: 2019-09-26 10:50:28)
sierż. Przemysław Laszczkowski i starszy posterunkowy Sebastian Wojdyła

sierż. Przemysław Laszczkowski i starszy posterunkowy Sebastian Wojdyła

Autor zdjęcia: KPP Pisz

Kilka dni temu na skrzynkę e-mailową Komendanta Powiatowego Policji w Piszu, mł. insp. Marcina Kubasa wpłynęła wiadomość od mieszkanki Łodzi.

Pani Mirosława przesłała Komendantowi podziękowanie z wyrazami wdzięczności za uratowanie jej życia przez policyjnych wodniaków z Komisariatu Policji w Rucianem -Nidzie. Chodzi o sierżanta Przemysława Laszczkowskiego i starszego posterunkowego Sebastiana Wojdyłę.

Patrol ten w dniu 21 września br. pływając po jez. Bełdany zauważył, że kobieta płynąca jachtem wzywa pomocy. Funkcjonariusze natychmiast podpłynęli, aby zobaczyć co się stało. Okazało się, że pani Mirosława została ugryziona przez osę, a jest alergikiem i nie ma przy sobie żadnych leków. Sytuacja była poważna i zagrażająca jej życiu. Turystce zdrętwiały już obie dłonie, a ugryziona ręka puchła coraz bardziej.

Policjanci natychmiast zabrali panią Mirosławę na swoją łódź, by jak najszybciej dopłynąć do brzegu. Po drodze funkcjonariusze wezwali pogotowie ratunkowe. W ten sposób kobieta szybko otrzymała niezbędną jej pomoc medyczną i wszystko skończyło się pomyślnie.

	http://m.wm.pl/2019/09/orig/podzie-kowanie-579682.jpg

Pani Mirosława w swoim podziękowaniu kierowanym pod adresem Komendanta KPP w Piszu pisze m.in.: „Szybkość właściwej decyzji, sprawne działanie i niezwykła kultura osobista oraz niekłamana życzliwość – poza konkretna pomocą – znakomicie świadczą o jakości pracy Pańskich podwładnych, polskich policjantów. I dają prawdziwe poczucie bezpieczeństwa i zaufania.”

	http://m.wm.pl/2019/09/orig/sierz-p-laszczkowski-i-st-post-s-wojdyla-579684.jpg


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages