Niedziela, 15 grudnia 2019. Imieniny Celiny, Ireneusza, Niny

Kolejna rzeźba naszego artysty powędrowała do Francji

2019-09-26 09:30:00 (ost. akt: 2019-09-26 09:26:50)
W sobotę (21 września) w Brumath (Francja) Piotr Bogdaszewski wraz z merem francuskiego miasta odsłonił pomnik swojego autorstwa

W sobotę (21 września) w Brumath (Francja) Piotr Bogdaszewski wraz z merem francuskiego miasta odsłonił pomnik swojego autorstwa

Autor zdjęcia: Archiwum prywatne

KULTURA|| W sobotę (21 września) przed budynkiem Muzeum Archeologicznego w Brumath (Francja) Piotr Bogdaszewski wraz z merem francuskiego miasta odsłonił pomnik swojego autorstwa.

Dwudniowa wizyta delegacji z Gminy Ruciane-Nida we Francji miała również swój wydźwięk artystyczny. Przed budynkiem Muzeum Archeologicznego w Brumath, wraz z merem Etienne Wolf, Piotr Bogdaszewski - artysta rzeźbiarz z Rucianego-Nidy - odsłonił pomnik swojego autorstwa. W uroczystości odsłonięcia pomnika uczestniczył Piotr Feliński, burmistrz Rucianego-Nidy.

Rzeźba Piotra Bogdaszewskiego zatytułowana ,,Marcus Ulpius Tertius" to postać nawiązująca do historii miasta Brumath, które jest jednym z niewielu miejsc w Alzacji zamieszkanym i odwiedzanym nieprzerwanie od ponad pięciu tysięcy lat.

To już kolejne dzieło Piotra Bogdaszewskiego, które stoją na honorowych miejscach francuskich miast. Przypomnijmy. Pierwsze z nich, pomnik flecisty "Gracz z Fifre" został odsłonięty 10 sierpnia 2018 roku w Bischwiller, drugie - "Rybak światla" od 16 listopada 2018 roku zachwyca mieszkańców Illkirch-Graffenstaden, partnerskiego miasta Rucianego-Nidy.

,,Marcus Ulpius Tertius" jest trzecim dziełem naszego artysty jakie powędrowało do dalekiej Alzacji, a zachwyt Francuzów nad talentem naszego rzeźbiarza pozwala sądzić, że pewnie nie ostatnim. Panu Piotrowi serdecznie gratulujemy!

Elżbieta Żywczyk


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages