środa, 27 stycznia 2021. Imieniny Anieli, Juliana, Przemysława

Muzealnej wystawie towarzyszą zajęcia dla młodzieży

2019-09-05 14:38:07 (ost. akt: 2019-09-05 15:04:21)

Muzeum Ziemi Piskiej prezentuje wystawę czasową pt. „Pechowa armia, inne spojrzenie na Wrzesień 1939”. Z myślą o uczniach piskich szkół, by przybliżyć im ważne wydarzenia w historii Polski, dodatkowo przygotowano zajęcia muzealne na temat II wojny światowej.

Wystawa pt. „Pechowa armia, inne spojrzenie na Wrzesień 1939” bezpośrednio nawiązuje do pierwszych tygodni II wojny światowej, gdy polska armia stanęła w obliczu napaści wojsk dwóch potężnych mocarstw. Bohaterska postawa naszych żołnierzy w kampanii wrześniowej, którzy obronę Ojczyzny przypłacili przelaną krwią, jest dziś nieco zapomniana, choć niezwykle istotna.
Opinie zwiedzających, którzy jako pierwsi obejrzeli ekspozycję, umocniły nas w przekonaniu, że to wystawa ważna i potrzebna. Zdjęcia ukazujące działania wojenne wzruszają, a niektóre wręcz oburzają. Zbiór fotografii z polskich miast, wsi, obozów jenieckich i linii frontu uzupełniono elementami wyposażenia wojskowego oraz opisem wydarzeń z Września 39.

	https://m.wm.pl/2019/09/orig/plakat-575477.jpg

Szkolne grupy zorganizowane zapraszamy do udziału w zajęciach tematycznych poświęconych II wojnie światowej. Uczestnicy będą mieli okazje m.in. dodatkowo wysłuchać archiwalnych wspomnień żołnierzy biorących udział w kampanii wrześniowej, a także poznać lepiej przyczyny wybuchu wojny, jej rozstrzygnięcie oraz w efekcie zmiany społeczno-polityczne, które w naszym regionie okazały się niezwykle istotne.

Wystawę można oglądać do 31 października od poniedziałku do piątku w godz. 8-16. Grupy zorganizowane prosimy o wcześniejszy kontakt i rezerwację terminu wizyty w Muzeum. Zapisy i dodatkowe informacje pod numerem telefonu 87 423 22 64.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages