Niedziela, 27 września 2020. Imieniny Damiana, Mirabeli, Wincentego

Kierowca próbował staranować radiowóz i przejechać policjanta. Pasażer dostał zawału

2019-09-03 14:27:33 (ost. akt: 2019-09-03 15:53:09)

Autor zdjęcia: KPP Pisz

W ubiegłym tygodniu w Piszu trzy policyjne radiowozy brały udział w pościgu za pijanym kierowcą osobowej mazdy. Mężczyzna uciekał, próbował staranować policyjny radiowóz i najechać na funkcjonariusza. Policjanci zatrzymali niebezpiecznego kierowcę i uratowali życie pasażera.

Akcja rozpoczęła się zaraz po otrzymaniu zgłoszenia, z którego wynikało, że w kierunku Pisza zmierza pojazd marki Mazda, którego kierujący jest nietrzeźwy. Funkcjonariusze zauważyli auto na trasie Jeglin – Maldanin. Jadąc oznakowanym radiowozem policjanci użyli sygnałów świetlnych i dźwiękowych, wydając tym samym kierowcy wyraźne polecenie do zatrzymania auta. Ten widząc policyjny samochód nie zatrzymał się, ale wyraźnie przyspieszył i zaczął się oddalać. Uciekając uderzył bokiem swojego auta w radiowóz chcąc go zepchnąć z drogi.

Policyjny patrol szybko otrzymał wsparcie kolejnych radiowozów. Ostatecznie w zatrzymaniu bezmyślnego kierowcy mazdy brały udział trzy oznakowane radiowozy. Został zatrzymany na ul. Orzyskiej w Piszu.

Tam kierowca mazdy usiłował jeszcze potrącić policjanta próbującego go zatrzymać. Zamierzał najechać na niego przodem swojego auta, zmuszając policjanta do gwałtownego odskoczenia w bok w celu usunięcia się z jego drogi.

Jak się okazało autem jechało dwóch mężczyzn. Za kierownicą siedział 51-letni mieszkaniec Pisza. Pasażerem był jego 57-letni kolega mieszkający na terenie piskiej gminy. Obaj znajdowali się pod wyraźnym działaniem alkoholu.
Kierującemu pobrana została krew do dalszych badań, natomiast pasażera policjanci przewieźli do komendy, aby sprawdzić jego stan trzeźwości. Podczas tego badania 57-latek źle się poczuł i stracił przytomność.

Funkcjonariusze natychmiast przystąpili do resuscytacji i wezwali pogotowie ratunkowe. Mężczyzna zabrany został do szpitala w Ełku i zdaniem lekarzy przeżył tylko dzięki szybkiej i skutecznej pomocy udzielonej mu przez policjantów.

Kierowca Mazdy został zatrzymany w policyjnym areszcie do czasu wytrzeźwienia i wyjaśnienia wszelkich okoliczności zdarzenia. Po zebraniu materiału dowodowego usłyszał dwa zarzuty. Pierwszy z nich dotyczy czynnej napaści na funkcjonariusza. Drugi zarzut odnosi się do niewykonania polecenia zatrzymania pojazdu mechanicznego. Jeżeli wynik badań krwi potwierdzi, że kierował autem w stanie nietrzeźwości, usłyszy także zarzut popełnienie kolejnego przestępstwa.

Decyzją sądu 51-latek został tymczasowo aresztowany na okres trzech miesięcy. Za popełnienie zarzucanych mu czynów grozi mu kara nawet 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP Pisz

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (4) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Reality #2785898 | 81.15.*.* 4 wrz 2019 09:07

  Szkoda że się mu nie udało ehh

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Jaki Jast kolor #2785843 | 176.52.*.* 4 wrz 2019 02:20

  tej mazdy, nie czarny czasem ?? Mężczyzna w czarnej mazdzie na piskiej rejestracji w Mrągowie, bez przyczyny pobil innego kierowcę.

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. stomilowiec #2785675 | 37.8.*.* 3 wrz 2019 16:02

  Ale kondon zastzelić śmiecia na mejscu

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages