Wtorek, 20 października 2020. Imieniny Ireny, Kleopatry, Witalisa

Policjant „na wolnym” zatrzymał uciekającego złodzieja

2019-08-23 19:19:25 (ost. akt: 2019-08-23 19:33:43)
Sierż. Przemysław Laszczkowski

Sierż. Przemysław Laszczkowski

Autor zdjęcia: KPP Pisz

Policjantem jest się nie tylko w trakcie służby, ale również poza nią. Dowiódł tego sierż. Przemysław Laszczkowski, który w czasie wolnym od służby zatrzymał złodzieja.

Wszystko działo się w sobotnie popołudnie. Około godz. 14:00 mieszkańcy znajdujący się w okolicy sklepu przy ul. Olsztyńskiej w Piszu usłyszeli krzyk „pomocy, złodziej” i zobaczyli uciekającego mężczyznę. Jednym z tych, który usłyszał wołanie był policjant z Komisariatu Policji w Rucianem-Nidzie, który w czasie wolnym od służby załatwiał swoje prywatne sprawy. Bez wahania stróż prawa udał się w pościg. Po przebiegnięciu kilkudziesięciu metrów zatrzymał uciekającego złodzieja i następnie doprowadził mężczyznę do sklepu, w którym popełnił przestępstwo. Na miejsce błyskawicznie przybyli piscy policjanci, aby udzielić koledze wsparcia. Dzięki szybkiej interwencji policjantów skradziony towar wrócił na sklepowe półki.

W trakcie wykonywania dalszych czynności policjanci ustalili, że 47-letni mężczyzna w ostatnim czasie dokonał podobnych kradzieży sklepowych w Mławie i Biskupcu.

Funkcjonariusze zbadali stan trzeźwości mężczyzny, który jak się okazało znajdował się pod działaniem alkoholu. Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie. Po wytrzeźwieniu przyznał się do popełnienia kradzieży.

Za swoje zachowanie 47-latek odpowie przed sądem. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

KPP Pisz

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages