Niedziela, 27 września 2020. Imieniny Damiana, Mirabeli, Wincentego

Wrześniowe ćwiczenia na poligonie. Obowiązuje całkowity zakaz wstępu!

2019-08-23 13:47:42 (ost. akt: 2019-08-23 13:51:37)
Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: Beata Smaka

Od 1 do 30 września na terenie Ośrodka Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych w Orzyszu będą odbywały się strzelania amunicją bojową oraz zajęcia z wykorzystaniem materiałów wybuchowych i pozoracji pola walki.

Ćwiczenia stanowią duże zagrożenie dla osób, które zlekceważą zakaz wstępu na poligon.

Zagadnienia szkoleniowe będą prowadzone całodobowo.
W podanym terminie istnieje też możliwość niszczenia odnalezionych przedmiotów wybuchowych i niebezpiecznych.

Dowódca Ośrodka Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych Orzysz przypomina, że lekceważenie zakazów wstępu na tereny poligonowe, zbieranie runa leśnego, zbieranie metalowych części zużytego uzbrojenia, podnoszenie i zabawa nieznanymi przedmiotami, to główna przyczyna tragicznych zdarzeń z udziałem ludności cywilnej zamieszkującej w sąsiedztwie obiektów wojskowych. Zbieranie, podnoszenie, czy nawet dotykanie niewypałów i niewybuchów grozi śmiercią lub kalectwem.

Zgodnie z prawem, tereny poligonów są obszarami zamkniętymi dla ludności cywilnej. Wtargnięcie, przebywanie i poruszanie się po takim terenie zagrożone jest nie tylko odpowiedzialnością karną (grzywna), ale przede wszystkim grozi utratą zdrowia i życia. Tereny poligonowe oznaczone są tablicami informacyjnymi i masztami ostrzegawczymi z czerwoną flagą oznaczającymi „ostre strzelanie”. Osoby łamiące zakaz wstępu podlegają karze grzywny.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages