Sobota, 15 sierpnia 2020. Imieniny Marii, Napoleona, Stelii

Przed nami dożynkowa niedziela

2019-08-21 11:00:00 (ost. akt: 2019-08-21 10:49:36)

Autor zdjęcia: Elżbieta Żywczyk

Sezon dożynkowy zbliża się wielkimi krokami. Jako pierwsi w powiecie, w niedzielę (25 sierpnia), będą świętowali rolnicy z Białej Piskiej i Pisza. Dożynki odbędą się w Drygałach i Łupkach. Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji.

Piskie dożynki po raz pierwszy odbędą się poza miastem. W tym roku odbędą się w Łupkach. Jak mówią organizatorzy, to ukłon w stronę mieszkańców wsi. Impreza rozpocznie się o godz. 12.00 od Mszy polowej. Po nabożeństwie odbędzie się oficjalne otwarcie dożynek. Będą konkursy dożynkowe dla sołectw oraz występy artystów. Na scenie pojawią się zespoły działające przy Piskim Domu Kultury, ale nie tylko. Wystąpią: zespół taneczny Szase UTW Suwałki, My Piszanie, Żywioł, Metrum, Zespół Folklorystyczny z Lisek oraz Zespół Pieśni i Tańca Ziemia Piska. Oprócz tego o godz. 18.30 koncert „Instaboy”, a godz. 20.00 wystąpi gwiazda wieczoru - Maxx Dance.

	http://m.wm.pl/2019/08/orig/lupki-571820.jpg

Biała Piska również po raz pierwszy organizuje święto plonów na wsi. Gminne Dożynki w Drygałach rozpocznie o godz. 11.00 Msza św. Dziękczynna w Kościele p.w. Matki Bożej Częstochowskiej. Po nabożeństwie korowód dożynkowy przemaszeruje ulicami Drygał do Sołeckiego Centrum Kultury. Tam dalszy ciąg uroczystości. O godz. 12.15 zaplanowano obrzęd dożynkowy. 15 minut później rozpoczną się koncerty. Na scenie wystąpią zespół „Sukces”, „Klika”, Anna Zborowska, „Folkbabeczki”, „Skansen Band”, „Kalinka”, „As”, „Magnat”. Gwiazdą wieczory będzie D Bomb. Ten koncert odbędzie się o godz. 21.00. Oczywiście muzyczne atrakcje to nie wszystko. Imprezie będzie towarzyszyła prezentacja stoisk sołeckich oraz konkurs na najładniejszy wieniec dożynkowy. Oprócz tego władze gminy podpiszą umowę partnerską z przedstawicielami litewskiego miasta Alytus. Zapraszamy!

	http://m.wm.pl/2019/08/orig/drygaly-571821.jpg


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages