Niedziela, 5 lipca 2020. Imieniny Antoniego, Bartłomieja, Karoliny

Wstąp do wojska... na jeden dzień

2019-08-07 09:42:42 (ost. akt: 2019-08-07 09:49:21)
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne

Autor zdjęcia: Beata Smaka

Nie jesteś żołnierzem, ale myślisz o służbie w szeregach Wojska Polskiego? Chcesz sprawdzić swoją kondycję albo zobaczyć jak ćwiczą żołnierze? Masz ukończone 18 lat i dobry stan zdrowia? Jeśli tak – wstąp na jeden dzień do wojska.

W te wakacje, Ministerstwo Obrony Narodowej otwiera bramy koszar dla sympatyków wojska. W ramach kolejnego etapu kampanii „Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej” od 13 lipca do 24 sierpnia, w każdą sobotę w wybranych jednostkach wojskowych istnieje niepowtarzalna możliwość wstąpienia do Wojska Polskiego na jeden dzień.

Jedną z jednostek biorących udział w kampanii jest 15 Giżycka Brygada Zmechanizowana. Wszystkich zainteresowanych zaprasza 17 sierpnia 2019 r.

W trakcie jednodniowych zajęć, które odbędą się w godzinach 10. - 19. na obiektach 15 Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej uczestnicy będą mieli okazję m.in. wziąć udział w szkoleniu strzeleckim z wykorzystaniem systemu szkolno-treningowego do broni strzeleckiej – ŚNIEŻNIK, nauczyć się czytania mapy, udzielania pomocy przedmedycznej, poznać sprzęt wojskowy, ćwiczyć rzut granatem, pokonać teren skażony w MP-5 lub odbyć trening musztry indywidualnej. Ponad to poznać elementy kursu SPARTAN organizowanego w 15. GBZ, którego głównym celem jest wyrobienie nawyków bezpiecznego posługiwania się bronią podczas dynamicznych sytuacji taktycznych.

Osoba zainteresowana udziałem w zajęciach musi zapoznać się z poniżym regulaminem oraz regulaminem zajęć " Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej" w 15 GBZ, przesłać swoje zgłoszenie: Imię i Nazwisko, tel. Kontaktowy, wiek na adres mailowy koordynatora a.bielak-pestka@ron.mil.pl nie później niż 13.08.2019.

źródło: materiały 15GBZ

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages