Sobota, 8 sierpnia 2020. Imieniny Izy, Rajmunda, Seweryna

Awanse i odznaczenia. Piskie obchody Święta Policji

2019-08-05 12:47:12 (ost. akt: 2019-08-20 08:30:38)

Autor zdjęcia: Beata Smaka

Bycie policjantem to służba, na którą zdobywają się ludzie o twardych i szlachetnych charakterach (...) Narażeni na niebezpieczeństwa, ale gotowi do obrony najwyższych wartości — mówił podczas powiatowych obchodów Święta Policji mł. insp. Marcin Kubas.

W tym roku obchody Święta Policji mają szczególny charakter, bo odbywają się w setną rocznicę powołania tej służby. Piskie uroczystości z udziałem nadinspektora Tomasza Klimka, Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie, odbyły się dziś (5 sierpnia) w auli Starego Ogólniaka, a poprzedziła je uroczysta msza św. Wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in. samorządowcy, przedstawiciele służb mundurowych, instytucji oraz najbliżsi policjantów. Święto Policji było doskonałą okazją do wręczenia wyróżnień i awansów. W tym roku otrzymało je 29 funkcjonariuszy z piskiej komendy. Natomiast st. asp. Arkadiusz Wysocki z wydziału kryminalnego KPP w Piszu został uhonorowany Brązową Odznaką "Zasłużony Policjant".


— Policja jest najliczniejszą formacją mundurową w kraju, która realizuje szeroki wachlarz zadań. Poczucie bezpieczeństwa i gwarancja poszanowania prawa należą do wartości, które ludzie cenią sobie nad wyraz szczególnie. Dziś 89 proc. obywateli uważa, że w Polsce czuje się bezpiecznie. Aż 98 proc. deklaruje, że czuje się bezpiecznie w okolicy, w której mieszka. To dla nas policjantów największe uznanie. Powód do dumy i zadowolenia (...). Tak wysokie poczucie bezpieczeństwa możliwe jest dzięki większej skuteczności w walce z przestępczością, ale także dzięki codziennej, ciężkiej pracy funkcjonariuszy i pracowników Policji na rzecz mieszkańców — podkreślał mł. insp. Marcin Kubas, Komendant Powiatowy Policji w Piszu.

Szef piskiej policji dziękował wszystkim policjantom za ich rzetelną i ofiarną służbę. — Bycie policjantem to służba, na którą zdobywają się ludzie o twardych i szlachetnych charakterach (...) Narażeni na niebezpieczeństwa, ale gotowi do obrony najwyższych wartości — podkreślał.

Komendant poinformował także, że za kilka dni rozpocznie się długo oczekiwany remont elewacji piskiej komendy. Oprócz tego planowany jest remont garaży i placu manewrowego.

Mł. insp. Marcin Kubas dziękował lokalnym samorządowcom oraz przedstawicielom instytucji i służb mundurowych za wsparcie i dobrą współpracę.

Nadinspektor Tomasz Klimek gratulował z kolei wyróżnionym i awansowanym policjantom. Dziękował za ich ciężką służbą. — Nasze województwo zostało i dofinansowane i doposażone. Realizujemy wiele inwestycji i jesteśmy pod tym względem liderem w naszym kraju — mówił Komendant Wojewódzki Policji.

Nadinspektor Tomasz Klimek odniósł się także do nominacji generalskiej, którą odebrał niedawno z rąk prezydenta Polski Andrzeja Dudy. Przypomnijmy. Było to wydarzenie historyczne, ponieważ po raz pierwszy komendant garnizonu warmińsko-mazurskiego dostąpił takiego zaszczytu. — Nie byłoby tego stopnia gdyby nie bardzo dobra praca policjantów i pracowników Policji. Można powiedzieć, że nasze województwo zostało odczarowane (...). Wszyscy policjanci, pracownicy czujcie się generałami polskiej Policji. Czujcie się tak, jakbyście to wy nosili ten stopień. Bo w pełni na to zasłużyliście. Jestem wam ogromnie za to wdzięczny — dodał.


Awans na nadkomisarza otrzymał kom. Grzegorz Kobeszko
Na komisarza - podkom. Grzegorz Kotuła
na asp. sztabowego - st. asp. Wojciech Koprowski
na stopień st. asp. - asp. Sebastian Ferdyn, asp. Piotr Głogowski, asp. Monika Miara, asp. Tomasz Mikicin,
na stopień aspirata - mł. asp. Mariusz Boratyński, mł. asp. Adam Trzonkowski
na stopień młodszego aspiranta - sierż. sztab. Marcin Makowiecki, sierż. sztab. Tomasz Nadolny, sierż. sztab. Karol Zadroga.
na stopień sierżanta sztabowego - st. sierż. Adrian Dąbkowski, st. sierż. Marta Runce
Na sierżanta - st. posterunkowy Filipkowski Patryk, st. posterunkowy Łosiak Mateusz, st. posterunkowy Joanna Pieloszczyk
na stopień starszy posterunkowy - posterunkowy Radosław Grabowski, Krzysztof Łęg, Sebastian Wojtyła, Jakub Wygnał.

Awans na mł. insp. otrzymał także komendant powiatowy podinspektor Marcin Kubas. Akt mianowania odebrał podczas wojewódzkich obchodów Święta Policji, które odbyły się 2 sierpnia w Kętrzynie.

Podczas dzisiejszych uroczystości komendant powiatowy wręczył nagrody okolicznościowe policjantom i pracownikom cywilnym Policji. Otrzymali je podkom. Tomasz Szypczyński, st. sierż. Monika Arnista oraz Paulina Malinowska. Specjalne podziękowania otrzymali m.in. Andrzej Nowicki, starosta piski, wiceburmistrz Pisza Janusz Puchalski, burmistrz Białej Piskiej Beata Sokołowska, burmistrz Rucianego-Nidy Piotr Feliński, Zbigniew Włodkowski, burmistrz Orzysza, bryg. Paweł Pieńkosz oraz poseł Jerzy Małecki.


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages