Wtorek, 4 sierpnia 2020. Imieniny Dominiki, Dominika, Protazego

Ale Dobry Turniej, czyli ADT Junior Cup i rywalizacja młodych tenisistów

2019-08-01 09:02:11 (ost. akt: 2019-08-01 11:29:13)

Autor zdjęcia: Beata Smaka

Ponad 40 zawodników z całej Polski, a nawet z zagranicy wzięło udział w turnieju ADT Junior Cup, organizowanym w miniony weekend przez Klub Tenisowy Pisz-Point. W trwającej dwa dni imprezie nie brakowało sportowych emocji, zaciętej rywalizacji i dobrych występów młodych tenisistów z Pisza.

Międzynarodową obsadę miała druga edycja turnieju ADT Junior Cup. Pasjonatom i propagatorom tenisa z Pisza po raz kolejny udało się zorganizować imprezę, podczas której zawodnicy walczyli o punkty w Wojewódzkim Turnieju Klasyfikacyjnym Chłopców do lat 12. W miniony weekend na korty w Jabłoni zjechali utalentowani tenisiści z całej Polski, a nawet z zagranicy. Byli m.in. reprezentanci z Łomży, Olsztyna, Elbląga, Mińska Mazowieckiego, Belgii i Niemiec. Nie mogło też zabraknąć mocnej ekipy z Klubu Tenisowego Pisz-Point.
Jak mówili uczestnicy imprezy, ADT Junior Cup organizowany przez Klub Tenisowy Pisz-Point to nie tylko sportowa rywalizacja i okazja do rozwoju tenisowych umiejętności. To również rodzinna atmosfera, perfekcyjna organizacja w wykonaniu pasjonatów tenisa i przepięknie położone korty.

	http://m.wm.pl/2019/08/orig/p2080104-567749.jpg

To były dwa dni sportowych emocji, pięknych wymian i zaciętych pojedynków. - W sobotę rozegraliśmy mecze fazy eliminacyjnej kategorii WTK-U 12 w Singlu i Deblu oraz kategorie zielona do 12 lat i Juniorów do lat 16. Do WTK-U 12 zgłosiło się 11 zawodników – ostatecznie na starcie stawiła się 10, natomiast w kategoriach zielonej i żółtej rywalizowało w sumie 15 zawodników i zawodniczek - mówi Marcin Chmielewski z Klubu Tenisowego Pisz-Point.

Niedzielne mecze to rywalizacja w kategoriach czerwonej i pomarańczowej, no i oczywiście wzbudzająca największe emocje faza finałowa WTK-U 12. Tu najlepszy okazał się Igor Piasek z Radomia. Drugie miejsce zajął Igor Piotrowski z Elbląga. Trzecie miejsce należało do Tymoteusza Wszołka z piskiego klubu. Tymek wraz Antonim Łukaszewiczem zajęli trzecie miejsce w Deblu. Powody do zadowolenia ma również Filip Czapski z Pisza, który wywalczył trzecie miejsce w kategorii Czerwonej.

	http://m.wm.pl/2019/08/orig/p2070803-567754.jpg

	http://m.wm.pl/2019/08/orig/p2070296-567750.jpg

- Był to kolejny bardzo udany turniej. Serdecznie dziękujemy przede wszystkich zawodnikom i rodzicom za obecność na naszym turnieju. Wielki był to dla nas zaszczyt gościć tak wielu młodych utalentowanych tenisistów. Dziękuję za piękną grę i wspaniałą atmosferę - dodaje Marcin Chmielewski.

Kolejny turniej z cyklu ADT Junior Cup planowany jest na drugą połowę września. Dokładną datę poznamy wkrótce.Poniżej przedstawiamy wyniki w poszczególnych kategoriach:
Kat. Czerwona:
1. Jerzy Chełstowski (Łomża)
2. Filip Chrzanowski-Banach (Warszawa)
3. Filip Czapski (Pisz)

Kat. Pomarańczowa
1. Mikołaj Modrzejewski ( Mińsk Maz. )
2. 2. Amelia Daszewska (Olsztyn)
3. 3. Emilia Matejeska (Olsztyn)

Kat. ZIELONA
1. .Mikołaj Modrzejewski ( Mińsk Maz.)
2. Szymon Chlewicki ( Łomża)
3. Bartosz Chełstowski ( Łomża)

Kategorie U-16
1. Jakub Uncu ( Hamm-Niemcy)
2. Laura Duchnowska ( Augustów/ Bruksela)
3. Antoni Koćmierowski (Warszawa)

Kat. WTK U-12 Singiel
1. Igor Piasek (Radom)
2. Igor Piotrowski (Elbląg)
3. Tymoteusz Wszołek (Pisz)

Debel
1. Igor Piasek/ Szymon Modrzejewski
2. Tomasz Płocharczyk/ Igor Piotrowski
3. Tymoteusz Wszołek/Antoni Łukaszewicz


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages