Poniedziałek, 3 sierpnia 2020. Imieniny Augustyna, Kamelii, Lidii

Znany ekolog w Piszu. „We wtorek puszczę ludzi z torbami!”

2019-07-29 19:02:01 (ost. akt: 2019-07-29 19:06:17)

Już jutro (30 lipca) w godz. 9.00–10.00 na Rynku w Piszu ekolog i podróżnik Dominik Dobrowolski będzie rozdawał torby z rowerowymi gadżetami. W akcji weźmie również udział Lodzia – edukacyjna maskotka, która uwielbia pozować do zdjęć i wywoływać uśmiech na twarzach dzieci. – Nie przepuśćcie okazji na zdjęcie z wesołą lodówką i torby z upominkami, m.in. lampkami rowerowymi – zaprasza ekolog.

To już półmetek IV edycji wyprawy „Cycling Recycling – Mazury pełne dobrej energii”, rozpoczętej 26 lipca w Giżycku. Podczas trwającego tydzień rajdu rowerowego Dominik Dobrowolski okrąża Krainę Tysiąca Jezior. Po przejechaniu ok. pół tysiąca km wyprawa zakończy się 2 sierpnia, także w Giżycku.

W wyprawie bierze też udział eko-peleton złożony z pracowników i wolontariuszy REMONDIS Electrorecycling i Organizacji Odzysku ELECTRO-SYSTEM.

– Przemierzamy jeden z najpiękniejszych rejonów Polski, namawiając turystów i mieszkańców do selektywnego zbierania elektroodpadów – mówi Robert Wawrzonek, członek zarządu REMONDIS Electrorecycling. Rowerzyści przeprowadzają w mijanych miejscowościach edukacyjne akcje mające na celu namawianie turystów i mieszkańców, aby po wakacyjnym pobycie Kraina Tysiąca Jezior pozostała czysta, a elektroodpady trafiały wyłącznie do punktów zbierania zamiast do jezior czy lasów, co niestety wciąż się zdarza…

To już czwarta edycja rowerowego rajdu "Cycling Recycling”. W 2016 r. Dominik Dobrowolski oraz eko-peleton okrążyli Polskę. Rok później przejechali wybrzeże Bałtyku, a w 2018 r. prowadzili edukację na trasie od źródeł do ujścia Wisły. Ich akcja wygrała w prestiżowym plebiscycie EkoInspiracje jako najlepszy projekt edukacji ekologicznej w Polsce.

Akcję wspierają m.in. Fundacja Ochrony Wielkich Jezior Mazurskich, Wody Polskie Białystok i burmistrz Giżycka Wojciech Karol Iwaszkiewicz.
Szczegóły wyprawy, miejsca spotkań i edukacyjnych akcji, trasa na stronach:
www.cycling-recycling.eu oraz na https://www.facebook.com/cycling.recycling


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Wiadomości dobre dla Pisza. #2769362 | 81.15.*.* 29 lip 2019 19:06

    Rozstrzygnięty został przetarg na budowę budynku wielorodzinnego. Nowa inwestycja zwiększy zasoby mieszkaniowe gminy Pisz. Dwukondygnacyjny budynek z siedemnastoma mieszkaniami stanie na ul. Nidzkiej, przy skrzyżowaniu ulic Olsztyńskiej i Warmińskiej. Znajda się w nim lokale o powierzchniach 24, 34 i 52 m2. Mieszkania składały się będą z pokoju, salonu z aneksem kuchennym oraz łazienki i przedpokoju. Parter budynku przystosowany został na potrzeby osób niepełnosprawnych. Zaprojektowano tam podjazdy oraz lokale mieszkalne z wyposażeniem dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich. Koszt budowy obiektu wyniesie 2.488.575,32 zł. 35 proc. tej kwoty - 751.573.27 zł, pokryta zostanie z uzyskanego przez gminę Pisz dofinansowania z Banku Gospodarki Krajowej. Prace budowlane rozpocząć się maja najpóźniej do końca 2019 r i potrwają do końca połowy 2021 roku. Wykonawcą robót będzie firma budowlana ROB – BUD ze Szczuczyna. W Piszu to pierwsza tego typu inwestycja na przełomie dziesięcioleci. Do tej pory gmina nie budowała domów wielorodzinnych na cele socjalne, angażując w to własne i zewnętrzne środki finansowe. - Ta inwestycja jest pierwszym poważnym krokiem w stronę coraz lepszego zaspokajania lokalnych potrzeb mieszkaniowych – powiedział Andrzej Szymborski, burmistrz Pisza. - Zależy nam na powiększaniu gminnych zasobów lokalowych, by w różny sposób mogły one służyć naszemu społeczeństwu.

    Ocena komentarza: warty uwagi (24) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages