Niedziela, 5 lipca 2020. Imieniny Antoniego, Bartłomieja, Karoliny

Muzealne spotkanie z historią w Wiartlu

2019-07-22 14:43:55 (ost. akt: 2019-07-22 14:52:31)

Najbliższe wydarzenie w ramach obchodów jubileuszu 50-lecia Muzeum Ziemi Piskiej odbędzie się w Wiartlu. 27 lipca zapraszamy na Spotkanie z Historią. W programie m.in. wykład dr. Jerzego Marka Łapo i koncert zespołu ludowego.

Wiartel tuż przed II wojna światową odwiedził Malchior Wańkowicz, podczas podróży po Mazurach, którą udokumentował w powieści „Na tropach Smętka. W historii wsi można doszukać się innych ciekawych wątków i to właśnie one będą poruszone podczas Spotkania z Historią w Wiartlu. Wydarzenie odbędzie się w ramach obchodów 50-lecia Muzeum Ziemi Piskiej.

– Program jest bardzo atrakcyjny i każdy kto interesuje się historią małych puszczańskich miejscowości powinien znaleźć coś dla siebie – mówi dr Aneta Karwowska, dyrektor Muzeum Ziemi Piskiej. – O historii w Wiartla i okolic opowie dr Jerzy Marek Łapo, historyk, który bada dzieje regionu. Będzie można zobaczyć i porównać z dzisiejszą zabudową plany Wiartla i Jaśkowa z lat 40. Dzięki życzliwości pana Jarosława Frycza przygotowujemy także reprodukcje przedwojewnnych pocztówek, a dla ułatwienia zaprezentujemy na fotografiach te same miejsca dzisiaj.

Spotkaniu będzie towarzyszył wątek artystyczny. Na scenie zaprezentuje się zespół ludowy Uciesne Kamratki, który podczas niedawnego Ogólnopolskiego Festiwalu Kapel i Zespołów Śpiewaczych w Kazimierzu Dolnym zajął 3. miejsce.

Spotkanie odbędzie się 27 lipca br o godz. 18:00 w świetlicy wiejskiej w Wiartlu. Wstęp wolny. Zapraszamy


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages