środa, 5 sierpnia 2020. Imieniny Emila, Karoliny, Kary

Modernizują mosty i drogi

2019-07-24 10:32:00 (ost. akt: 2019-07-24 10:46:32)
Budowa mostu na Białoławce

Budowa mostu na Białoławce

Autor zdjęcia: Beata Smaka

Blisko 2 mln zł będzie kosztowała budowa nowego mostu na Białoławce w gminie Pisz. Prace przy inwestycji trwają od kilku tygodni i zakończą się w październiku br. Wkrótce ruszy także modernizacja mostu w Jeżach.

Trwa budowa nowego mostu na Białoławce niedaleko Kociołka Szlacheckiego w gminie Pisz. Kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami, bo wprowadzono tam ruch wahadłowy. Prace remontowe wykonywane są tzw. metodą połówkową. — Zakres przedsięwzięcia obejmuje rozbiórkę i wykonanie nowych elementów wyposażenia mostu między innymi izolacji, nawierzchni jezdni i poboczy, konstrukcji chodników, gzymsów, balustrad i barier ochronnych. W planach jest także naprawa betonu przyczółków i spodu przęsła, zabezpieczenie powierzchni całego obiektu oraz wykonanie schodów skarpowych wraz z umocnieniem skarp przy przyczółkach — poinformował nas Karol Głębocki, rzecznik prasowy olsztyńskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.
Zakończenie inwestycji zaplanowano na 24 października br. Jej koszt to ponad 1,7 mln zł.

Ale to jedyna inwestycja tego typu w naszym powiecie. W Mikoszach w gminie Orzysz dobiega końca budowa mostu na krajowej „16”. Jak powiedział nam Karol Głębocki, prace zakończą się zgodnie z umową, czyli 18 sierpnia. Przypomnijmy. Obiekt będzie miał nośność 50 ton. Dodatkowo powstanie jednostronny chodnik z ciągiem pieszo-rowerowym. Koszt inwestycji to blisko 7 mln zł.

	http://m.wm.pl/2019/07/orig/mikosze-565542.jpg
Fot. Beata Smaka

Do ważnego przedsięwzięcia przygotowuje się również Powiatowy Zarząd Dróg w Piszu. W najbliższy poniedziałek (29 lipca) ma zostać podpisana umowa z wykonawcą, który zajmie się budową mostu na drodze powiatowej w Jeżach w gminie Pisz. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, prace budowlane ruszą z początkiem sierpnia. Tu z utrudnieniami będą musieli liczyć się rolnicy, którzy będą chcieli dojechać do swoich pół. Modernizacja mostu w Jeżach w gminie Pisz będzie dofinansowana została z rządowych środków. Na remont mostu z rezerwy subwencji ogólnej trafiło ponad 2 mln zł.

Centrum Orzysza przypomina ogromny plac budowy. Od kilku tygodni trwa remont ulicy Wojska Polskiego. W ramach inwestycji wykonana zostanie nowa konstrukcja nawierzchni drogi. Przebudowane zostaną skrzyżowania, chodniki, zjazdy i odwodnienie drogi. Powstaną wyspy dzielące, zamontowane zostaną bariery ochronne oraz inne urządzenia bezpieczeństwa ruchu drogowego. Wykonane będzie oznakowanie poziome i pionowe. Zadanie obejmuje też przebudowę kolizji z linią energetyczną wraz z przestawieniem słupów elektrycznych, postawieniem nowych oraz położeniem kabla NN nową trasą. Zostanie wybudowany również kanał technologiczny.

	http://m.wm.pl/2019/07/orig/orzysz-droga-565541.jpg
Fot. Beata Smaka


Ku końcowi mają się prace związane z remontem ulicy Sikorskiego w Białej Piskiej. W ramach robót położono już nową powierzchnię bitumiczną, przebudowano chodniki, wykonano kanalizację deszczową, zatokę parkingową przy cmentarzu, a na całej długości remontowanej drogi zainstalowano nowoczesne i energooszczędne oświetlenie LED. Jak informują urzędnicy, Pozostało wykonać dwa zjazdy z kostki brukowej oraz oznakowanie poziome i pionowe.

	http://m.wm.pl/2019/07/orig/67490435-364494970933688-758629999161901056-n-566008.jpg
Fot. UM w Białej Piskiej

Inwestycję współfinansowano ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania "Wsparcie inwestycji związanych z tworzeniem, ulepszaniem lub rozbudową wszystkich rodzajów małej infrastruktury, w tym inwestycji w energię odnawialną i w oszczędzanie energii" Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages