Czwartek, 2 lipca 2020. Imieniny Kariny, Serafiny, Urbana

„Bezpieczne wakacje”. Policjanci i strażacy kontrolują obozy harcerskie w powiecie piskim

2019-07-17 08:55:51 (ost. akt: 2019-07-17 09:40:36)

Autor zdjęcia: KPP Pisz

Policjanci, we współpracy z innymi służbami przeprowadzają kontrole obozów harcerskich funkcjonujących na terenie powiatu piskiego. Odwiedzili m.in. harcerzy z ZHP Jaworzno wypoczywających na obozie w okolicach Orzysza. Funkcjonariusze sprawdzili obozowisko pod kątem bezpieczeństwa oraz udzielili opiekunom i obozującym cennych wskazówek.

Od początku wakacji trwa policyjna akcja „Bezpieczne wakacje”. Służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo zobligowane zostały do kontrolowania obozów harcerskich zorganizowanych na terenie danego powiatu. Stąd policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Piszu wspólnie ze strażakami z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Piszu oraz z pracownikami Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Piszu odwiedzają obozowiska, by sprawdzić stan bezpieczeństwa oraz czystości i higieny.

We wtorek (16 lipca br.) policjanci, razem z innymi służbami, skontrolowali obóz harcerski zorganizowany na Polanie „Wydra” w gminie Orzysz. Wypoczywa tam ponad 100 zuchów i harcerzy z ZHP Jaworzno.

— Policjanci i strażacy sprawdzili to miejsce pod kątem dostosowania funkcjonującego obozu do obowiązujących przepisów. Funkcjonariusze sprawdzili m.in. zapewnienie drożności dróg dojazdowych i ewakuacyjnych, zabezpieczenie miejsc noclegowych i kąpielisk . Zwrócili też uwagę na zabezpieczenie miejsc zabaw i placów, gdzie przebywają wypoczywający, a także sprawdzili środki łączności. Wszystko to w trosce o zapewnienie bezpieczeństwa i porządku publicznego na terenie obozowiska — relacjonuje kom.Anna Szypczyńska, rzecznik prasowy KPP w Piszu.

Mundurowi spotkali się także z zuchami i harcerzami przypominając im o zasadach bezpiecznego wypoczynku. Opiekunom udzielili kilku cennych wskazówek mających istotny wpływ na stan bezpieczeństwa na terenie obozu. Panie z PSSE skontrolowały obóz pod kątem zdrowych wakacji, czyli przestrzegania zasad czystości i higieny.

Takie kontrole zorganizowanych miejsc wypoczynku potrwają do końca wakacji.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages