Wtorek, 20 października 2020. Imieniny Ireny, Kleopatry, Witalisa

Dzielnicowy o wielkim sercu. Dla chorej Poli zebrał 13 ton nakrętek!

2019-07-09 09:12:54 (ost. akt: 2019-07-09 10:49:29)

Autor zdjęcia: KPP Pisz

Dzielnicowy z Białej Piskiej, mł. asp. Adam Trzonkowski zakończył trzecią edycję zbierania plastikowych nakrętek. Pieniądze z ich sprzedaży przeznaczone będą na leczenie i rehabilitację Poli z Pisza. Tym razem akcja „Nakręć się na pomaganie” przerosła najśmielsze oczekiwania. Dzięki ludziom o wielkich sercach z Pisza, z okolic oraz z całej Polski udało się zebrać aż 13 ton nakrętek. Za wszystkie nakrętki oraz pomoc w ich zbieraniu serdecznie WSZYSTKIM dziękujemy.

Mł. asp. Adam Trzonkowski jest policjantem od 11 lat, a służbę dzielnicowego pełni od lat 7. Swoją postawą dowiódł, że jest dzielnicowym z powołania, któremu los drugiego człowieka nie jest obojętny szczególnie, jeśli chodzi o dobro dzieci.

W październiku ubiegłego roku mł. asp. Adam Trzonkowski rozpoczął trzecią już edycję zbiórki plastikowych nakrętek. Tym razem główną „bohaterką” akcji pod hasłem „Nakręć się na pomaganie” była niespełna roczna Pola Zielińska z Pisza. To właśnie z myślą o tej dziewczynce dzielnicowy postanowił zbierać nakrętki.

Pola urodziła się w marcu 2018 roku jako wcześniak. Od urodzenia nie słyszała. Zdiagnozowano u niej obustronny niedosłuch zmysłowo- nerwowy w stopniu głębokim. Dzielnicowy postanowił pomóc tej dziewczynce rozkręcając zbiórkę nakrętek. Pieniądze z ich sprzedaży przeznaczone zostaną na leczenie i rehabilitację Poli.


Akcja przerosła wszelkie oczekiwania. Do zbiórki zaangażowali się nie tylko młodsi i starsi mieszkańcy Pisza i okolic, ale także ludzie z ościennych powiatów i z całego kraju dowożąc je osobiście lub przesyłając w formie paczek.


Ostatecznie wspólnymi siłami udało się zebrać aż 13 ton nakrętek! Przypomnijmy, że w I edycji Adam zebrał dużo, bo aż 2,5 tony, a w drugiej 5 ton, co również było satysfakcjonujące.

— Zbieranie nakrętek to szczytna akcja, bo zamiast wyrzucać je do śmieci, pieniądze z ich sprzedaży pomogą choremu dziecku. Tegoroczna akcja przerosła moje najśmielsze oczekiwania. Spodziewałem się, ze pobijemy rekord, ale nie sądziłem, że będzie to tak duża ilość — mówi Adam Trzonkowski.

— Chciałbym bardzo serdecznie podziękować tym wszystkim osobom i instytucjom, które mi pomagały w realizacji tego przedsięwzięcia. Mam na myśli nie tylko samą zbiórkę, ale także ich transport, czy przesypywanie do właściwych worków. Za to WSZYSTKIM bardzo dziękuję. Szczególne słowa podziękowania kieruję pod adresem Arlety i Pawła Wilczyńskich, którzy już po raz kolejny udostępnili mi swoje pomieszczenia, gdzie mogłem składować setki worków. Bardzo serdecznie dziękuję także firmie PPHU „UNIDRZEW” Grzegorz Krajewski za pomoc w transporcie 13 ton nakrętek do punktu skupu — dodaje dzielnicowy.

Rodzice Poli - Marlena i Michał są wdzięczni wszystkim, którzy wzięli udział w akcji „Nakręć się na pomaganie”. Dzięki finansowemu wsparciu ludzi dobrej woli w marcu tego roku Poli wszczepiono pierwszy implant ślimakowy. Obecnie dziewczynka przechodzi rehabilitację. Są już pierwsze widoczne efekty jej ciężkiej pracy świadczące o tym, że Pola słyszy. Zaczęła sylabizować, naśladować odgłosy psa i kota, a co najważniejsze reaguje na swoje imię. Rodzice rozpoczęli już starania o wszczepienie Poli drugiego implantu, który z pewnością pozwoliłby na prawidłowy rozwój ich ukochanej córeczki.

Mł. asp. Adam Trzonkowski, słusznie nazywany „nakrętkowym mistrzem świata” zakończył trzecią edycję akcji, ale już myśli, by od września rozpocząć kolejną zbiórkę nakrętek.

Trzymamy kciuki za Adama i życzymy, by nie zabrakło mu charyzmy w realizacji tak wspaniałych przedsięwzięć.


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (11) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. NOTE #2760242 | 94.254.*.* 10 lip 2019 18:54

  Robi to przede wszystkim jako człowiek a nie policjant. Brawo OPP pozdrawia

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Matka Polka #2759585 | 79.187.*.* 9 lip 2019 13:53

  Wielki szacunek dla Pana!!!! Wzruszyłam się...

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Ja #2759552 | 188.146.*.* 9 lip 2019 13:02

  Do wszystkich którzy uważają że Adam robi to dla kariery (kariera w policji - niezły żart) walcie się!

  Ocena komentarza: warty uwagi (9) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. DARIUSZ #2759537 | 83.9.*.* 9 lip 2019 12:44

  WIELKI SZACUN DLA TAKICH POLAKÓW !!! DOPÓKI SĄ TACY LUDZIE JEST NADZIEJA DLA TEGO ŚWIATA !!

  Ocena komentarza: warty uwagi (8) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. prawda marketingu #2759535 | 85.194.*.* 9 lip 2019 12:43

  Akcja z nakrętkami to kryptoreklama ( ukryta reklama) napojów w plastykowych butelkach. Jeszcze na to nie wpadliście? Lepiej zróbcie przelew gotówki zamiast kupować wode z cukrem gazowaną i zabarwioną...

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-4) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

  Pokaż wszystkie komentarze (11)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages