Wtorek, 25 lutego 2020. Imieniny Almy, Cezarego, Jarosława

Dzielnicowy musi słuchać ze zrozumieniem

2019-07-05 13:49:00 (ost. akt: 2019-07-05 13:50:57)
Asp. szt. Piotr Jabłoński

Asp. szt. Piotr Jabłoński

Autor zdjęcia: Beata Smaka

Trwa plebiscyt na najpopularniejszego dzielnicowego w powiecie piskim. Od tygodni prowadzi sierż. szt. Marcin Makowiecki z Rucianego-Nidy. Po pietach depczą mu st.asp. Grzegorz Rąg z Białej Piskiej oraz asp. szt. Piotr Jabłoński z Pisza.

Praca przy biurku, spotkania z mieszkańcami i interwencje - tak wygląda przeciętny dzień dzielnicowego. Choć, jak przyznaje aspirant sztabowy Piotr Jabłoński z Pisza, w tej pracy trudno jest cokolwiek zaplanować. — Każdy dzień jest inny. Wiadomo, że pewnych wydarzeń nie możemy przewidzieć. Często bywa tak, że nagle muszę oderwać się od dokumentów i jechać na interwencję. Są to najczęściej kłótnie rodzinne lub sąsiedzkie spory. Wśród tych wszystkich spraw są też takie, które na długo zapadają w pamięć. Kiedyś wspólnie ze strażakami uratowałem mężczyznę, który chciał popełnić samobójstwo. Wrzucił on do wanny przedłużacz. Na szczęście udało nam się w porę wejść do mieszkania. Mężczyzna miał tylko poparzone ręce — opowiada dzielnicowy, który służbę w Policji pełni już 13 lat.

Asp. szt. Piotr Jabłoński obsługuje rejon miasta obejmujący kilkadziesiąt ulic. Monitoruje ponad 20 rodzin w ramach tzw. „Niebieskiej Karty”. — Kiedy w rodzinie występuje przemoc, trzeba udzielić mocnego wsparcia ofiarom. Natomiast w przypadku sprawców, zawsze staram się im wytłumaczyć, że źle postępują i jak poważne konsekwencje mogą w związku z tym ponieść. Oczywiście, w wielu przypadkach sprawa kończy się skierowaniem sprawy do prokuratury — przyznaje policjant.

Czym powinien wyróżniać się dobry dzielnicowy? — Przede wszystkim powinien słuchać ze zrozumieniem. To bardzo ważne jeśli chcemy komuś pomóc — odpowiada asp. szt. Piotr Jabłoński. — Staram się jak najczęściej spotykać z mieszkańcami. Doskonałą okazją do pogadanek o bezpieczeństwie są spotkania w szkołach czy różnego rodzaju festyny.

Głosowanie na najpopularniejszego dzielnicowego potrwa do 17 lipca do godz. 23.59. Wygrywa ten kandydat, który w danym powiecie uzyskają największą liczbę prawidłowo oddanych głosów. Tytuły regionalne (województwo warmińsko-mazurskie) otrzymają ci kandydaci, którzy uzyskają największą liczbę głosów ze wszystkich powiatów. Głosowanie polega na wysłaniu głosu sms’em. Koszt jednego sms’a wynosi 2,46 zł z VAT.
Ogłoszenie wyników Plebiscytu oraz prezentacja laureatów nastąpi na łamach Gazety Olsztyńskiej, Dziennika Elbląskiego i tygodników lokalnych Grupy WM oraz na stronach internetowych Grupy WM. Szczegóły dotyczące głosowania znajdziecie Państwo na naszej stronie internetowej pisz.wm.pl.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages