Niedziela, 5 lipca 2020. Imieniny Antoniego, Bartłomieja, Karoliny

Kolonia Artystów. V Plener Rzeźbiarsko-Malarski już dziś!

2019-07-19 09:00:00 (ost. akt: 2019-07-19 08:53:44)
Piotr Bogdaszewski, pomysłodawca "Kolonii Artystów" fot.M.Dąbrowski

Piotr Bogdaszewski, pomysłodawca "Kolonii Artystów" fot.M.Dąbrowski

NASZ PATRONAT\\\ Startuje V Plener Rzeźbiarsko-Malarski KOLONIA ARTYSTÓW w Rucianem-Nidzie. Uroczyste otwarcie odbędzie się dziś, 19 lipca ,o godz.18.00 na placu przy Zespole Szkół Leśnych w Rucianem-Nidzie, ul. Polna 2. Zagrają: Zespół Make Progress oraz Sara Szymczak. Plener potrwa do niedzieli, 28 lipca.

KOLONIA ARTYSTÓW, bo tak zwą się plenery rzeźbiarsko-malarskie, to już tradycja. Tradycja niezwykła, gdyż każda edycja tego wydarzenia niesie ze sobą nowe dzieła będące ozdobą miasta. Pomysłodawcą i organizatorem cyklicznego przedsięwzięcia jest Piotr Bogdaszewski, artysta-rzeźbiarz z Rucianego-Nidy, realizujący przedsięwzięcie dzięki współpracy z miejscowym Domem Kultury.

Nazwa pleneru nie jest przypadkowa, nawiązuje bowiem do licznych kolonii artystycznych, powstających w XIX wieku na naszych terenach. Mazury szczególnie inspirowały twórców z różnych dziedzin sztuki. Zamysłem organizatorów było to, by impreza wskrzesiła tradycję bytowania artystów plastyków w malowniczych mazurskich miejscowościach, a jej celem jest integracja artystów i możliwość wymiany ich doświadczeń, oraz zainteresowanie mieszkańców rzeźbą, malarstwem i rozwojem osobistym.

Spotkanie z kulturą skierowane jest do różnych grup wiekowych, dzieci, młodzieży oraz osób dorosłych. Podczas tygodniowego pleneru grupa kilkunastu artystów z całego kraju, wykonuje rzeźby i obrazy w zadanym temacie, a odwiedzający plener goście mają możliwość obserwowania całego procesu powstawania dzieł. Zwieńczeniem jest poplenerowa wystawa w centrum miasta. Prace, po każdej edycji, pozostają na miejscu, tam gdzie powstały i współtworzą kulturalną przestrzeń miejscowości. Z myślą o mieszkańcach i turystach.

Wydarzenie to już na stałe wpisało się w kulturalny kalendarz imprez na Mazurach, w gminie Ruciane-Nida. Motywem przewodnim tegorocznego V pleneru rzeźbiarsko-malarskiego "Kolonia Artystów" jest RYŚ.

Uroczyste otwarcie odbędzie się dziś, 19 lipca ,o godz.18.00 na placu przy Zespole Szkół Leśnych w Rucianem-Nidzie, ul. Polna 2. Zagrają: Zespół Make Progress oraz Sara Szymczak.Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Burmistrz Szymborski dostałabsolutorium #2757709 | 81.15.*.* 5 lip 2019 09:53

  A ja czekam na przedstawienie przez reporterów GP sytuacjie w samorządzie piskim, a mianowicie, wiadomości z urzędu dotyczącej wygospodarowaniu przez Burmistrza Szymborskiego nadwyżki budżetowej w kwocie około 13-stu milionów zł, spłacaniu pozostałym po burmistrzu J. Alickiem zadłuzeniu w tym i tamtym roku około 8, milionów, jak również o otrzymaniu od radnych ABSOLUTORIUM -UPRAWNIENIA do dalszego zarządzania budżetem gminyym, bo robi to świetnie. 6-ściu tylko pieniaczy partyjnych, z jedynie słusznej partii było przeciwnych zarządzaniu/świetnemu zarządzaniuu finansowym miastem przez Burmistrza Pisza - Szymborskiego Andrzeja. No, reporterzy GP odwaliłem za was robotę, bo się ociągacie z dobrymi wiadomościami dla Piszan.

  Ocena komentarza: warty uwagi (33) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Wójt Rakoczy dostał absolutorium #2757708 | 81.15.*.* 5 lip 2019 09:50

  Kiedy napiszecie: Burmistrz Andrzej Szymborski z absolutorium???

  Ocena komentarza: warty uwagi (19) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Piszanin #2757413 | 31.182.*.* 4 lip 2019 13:52

  Komentarz nisko oceniony. Kliknij aby przeczytać. http://pisz.wm.pl/593694,Piskie-Wodociag i-z-Diamentem-Forbesa.html Leszek uśmiechnij się wreszcie! Jak zwykle naburmuszony i zły na cały świat.

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages