Poniedziałek, 13 lipca 2020. Imieniny Danieli, Irwina, Małgorzaty

Z Szyman do Bremy. Wizz Air otwiera nowe połączenie lotnicze

2019-07-03 07:13:40 (ost. akt: 2019-07-03 07:20:57)

Autor zdjęcia: Archiwum GO

We wtorek 2 lipca Wizz Air - najszybciej rozwijająca się linia lotnicza w Europie Środkowo-Wschodniej - ogłosiła nową międzynarodową niskokosztową trasę z Portu Lotniczego Olsztyn-Mazury do Bremy w Niemczech.

Najnowsze połączenie Wizz Air będzie obsługiwane dwoma lotami tygodniowo (w środy i niedziele). Pierwszy lot zaplanowany jest na 27 października. Bilety są dostępne już w sprzedaży i mogą być rezerwowane na stronie wizzair.com lub za pośrednictwem aplikacji mobilnej Wizz Air. Ceny rozpoczynają się od 39 złotych.

Brema jest kulturalnym i ekonomicznym centrum północnych Niemiec. Liczne galerie i muzea z Übersee-Museum Bremen na czele to powody, dla których warto odwiedzić miasto. Brema jest również jednym z największych portów morskich i ośrodków handlu morskiego w Niemczech. Miasto stanowi ważny ośrodek kulturalny z bogatą ofertą atrakcji. Nowa trasa wzmocni biznesowe relacje między Polską i Niemcami, korzystnie wpływając na rozwój branży lotniczej i turystycznej.

Obecnie Wizz Air obsługuje jeszcze dwie trasy z Portu Lotniczego Olsztyn-Mazury - do Londynu Luton oraz Dortmundu.

Paulina Gosk, manager ds. komunikacji korporacyjnej w Wizz Air, powiedziała:
Z radością świętujemy dziś wyjątkowe wydarzenie, ogłaszając trzecią trasę w siatce połączeń WIZZ z lotniska Olsztyn Mazury. Niskie taryfy Wizz Air zawitały na Mazury w 2016 roku. Dotychczas ponad 180 tys. osób skorzystało z połączeń z oraz do Szyman. Dodanie trasy do Bremy jest wyrazem zaangażowania linii w działalność w regionie oraz na rzecz polskich klientów. Mamy nadzieję na kontynuację owocnej współpracy z władzami lotniska i dalszą rozbudowę oferty z Mazur. Nasza załoga serdecznie zaprasza Państwa na pokład!”

Gustaw Marek Brzezin, Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego, powiedział:
„Stworzyliśmy możliwość latania naszym mieszkańcom i gościom. Korzystają z niej nie tylko pasażerowie z Warmii i Mazur, ale także z Podlasia i północnego Mazowsza. Mamy podróżujących przedsiębiorców i uczestników dużych wydarzeń kulturalnych czy sportowych. Spełniamy wszelkie oczekiwania przewoźników. Lotnisko żyje i funkcjonuje.I ogromnie cieszy nas nowy kierunek lotów ogłaszany przez Wizz Air.”

Tomasz Kądziołka, Prezes Zarządu Portu Lotniczego Olsztyn-Mazury, powiedział:
„Północne Niemcy to kierunek, który często pojawiał się na liście życzeń naszych pasażerów więc dlatego bardzo cieszymy się, że Wizz Air zaoferuje loty z Mazur do Bremy.”

Aktualny rozkład lotów sprawdzić można na stronie internetowej Portu Lotniczego Olsztyn-Mazury www.mazuryairport.plPolub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Smog #2760035 | 5.173.*.* 10 lip 2019 11:56

  A kiedy będzie połączenie do tuluzy tylko niemcy

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Anna #2757204 | 77.172.*.* 4 lip 2019 06:29

  mogliby w końcu pomyśleć o lotach do Eindhoven.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. BREMA #2757082 | 87.188.*.* 3 lip 2019 20:03

  no w koncu!! :D

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages