Czwartek, 1 października 2020. Imieniny Heloizy, Igora, Remigiusza

Nasi seniorzy najlepsi w województwie!

2019-06-17 11:00:15 (ost. akt: 2019-06-18 08:31:50)
Piscy seniorzy z wizytą w Urzędzie Miejskim w Piszu

Piscy seniorzy z wizytą w Urzędzie Miejskim w Piszu

Autor zdjęcia: Beata Smaka

Drużyna Piskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku zajęła pierwsze miejsce w klasyfikacji drużynowej podczas wojewódzkiej Seniorady UTW w Wydminach.

W imprezie, która odbyła się w dniach 14-15 czerwca wystartowało 21 zespołów, m.in. z Olsztyna, Elbląga, Ełku i Giżycka. Bezkonkurencyjni okazali się nasi reprezentanci. 9-osobowa drużyna piskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku przywiozła ze sobą 2 puchary i aż 7 medali, w tym 2 złota, 4 srebra i 1 brąz.

- To był nasz debiut. Końcowy wynik przeszedł nasze najśmielsze oczekiwania. Startowaliśmy pierwszy raz w tej imprezie i od razu taki sukces. To coś niesamowitego. Bardzo się cieszymy i już myślimy o kolejnej Senioradzie. Zdobyliśmy wiele cennego doświadczenia. Wiemy, w jakich konkurencjach radzimy sobie najlepiej. Myślę, że za rok poradzimy sobie równie dobrze - przyznaje Zenon Truszkowski, trener i koordynator piskiego zespołu, a także organizator wyjazdu.

Jest ogromne zmęczenie, ale jak przyznają nasi reprezentanci - radość z wygranej jest o wiele większa. Piszanie udowodnili, że są zgraną ekipą i cieszą się niesamowitą kondycją.

Seniorzy startowali w kilku konkurencjach. Były m.in. wyścigi kajakowe, wyścigi rowerów wodnych, bieg na 60 m, sztafeta, rzut lotkami, slalom rowerowy, tenis stołowy czy koło hula-hoop.

Najlepszym wynikiem indywidualnym mogą pochwalić się Ania Pardo, która zdobyła trzy medale oraz Krzysztof Rumiński, który wywalczył cztery krążki.

Seniorzy odwiedzili dziś (17 czerwca) wiceburmistrza Pisza Janusza Puchalskiego, by pochwalić się sukcesem. Przypomnijmy, Uniwersytet Trzeciego Wieku na co dzień działa przy Piskim Domu Kultury.

Skład drużyny: Krystyna Syta, Ania Pardo, Dorota Gietek, Helena Radziewicz, Lech Rękawek, Kazimierz Chodnicki, Krzysztof Rumiński, Henryk Kaczmarczyk, Zenon Truszkowski.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages