Wtorek, 19 stycznia 2021. Imieniny Erwiny, Henryka, Mariusza

Zakaz wstępu na poligon! Będą strzelać

2019-06-14 14:29:31 (ost. akt: 2019-06-14 14:35:17)
Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: Beata Smaka

18 i 19 czerwca na terenie Ośrodka Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych Orzysz realizowane będą strzelania z wykorzystaniem amunicji bojowej. Przypominamy o całkowitym zakazie wstępu na poligon.

Ćwiczenia rozpoczną się we wtorek o godz. 4.00 i potrwają do środy do godz. 20.00.

Ponadto w dniach 17-23 czerwca istnieje możliwość wykorzystania materiałów wybuchowych do niszczenia przedmiotów wybuchowych i niebezpiecznych w godz. od 09.00 do 19.00.

W tych dniach obowiązuje bezwzględny zakaz wstępu na teren poligonu!

Powyższe zajęcia stanowią duże zagrożenie życia i zdrowia dla osób, które zlekceważą zakaz wstępu na teren wojskowy - poligon.

Za nieprzestrzeganie powyższego zakazu będą nakładane kary administracyjne.

Lekceważenie zakazów wstępu na obiekty poligonowe, zbieranie runa leśnego, zbieranie metalowych części zużytego uzbrojenia, podnoszenie i zabawa nieznanymi przedmiotami, to główna przyczyna tragicznych zdarzeń z udziałem ludności cywilnej zamieszkującej w sąsiedztwie obiektów wojskowych. Zawsze istnieje możliwość znalezienia niewybuchów i niewypałów, a ich zbieranie, podnoszenie, czy nawet dotykanie może zakończyć się śmiercią lub kalectwem.

Teren poligonu oznaczony tablicami informacyjnymi jest terenem zamkniętym dla ludności cywilnej, szczególnie niebezpiecznym gdzie występują duże zagrożenia zdrowia i życia. Dodatkowo w rejonach obiektów szkoleniowych znajdują się maszty ostrzegawcze z czerwoną flagą - w dzień i czerwonym światłem w nocy, które oznaczają "ostre strzelanie".

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages