Czwartek, 23 stycznia 2020. Imieniny Fernandy, Jana, Rajmundy

W poszukiwaniu inspiracji. Startują plenery malarskie w Ogródku

2019-06-14 08:00:00 (ost. akt: 2019-06-14 03:01:51)

Dom Michała Kajki ponownie staje się miejscem aktywności twórczej. W Ogródku startuje cykl letnich warsztatów malarskich, w wyjątkowej przestrzeni sąsiadującej z malowniczym Jeziorem Kraksztyn. Organizatorami projektu są Bożena Bieleniewicz Vedic Art i Muzeum Michała Kajki w Ogródku.

Warsztaty plenerowe w Ogródku realizowane są w oparciu o metodę Vedic Art. Jej głównym celem jest rozwój świadomości, przy wykorzystaniu techniki intuicyjnego malowania. Stworzona ona została przez szwedzkiego artystę Curta Källmana. Dziś z sukcesem jest wykorzystywana na całym świecie, inspirując do tworzenia, któremu towarzyszy wszechstronny rozwój osobisty.

- Warsztaty Vedic Art to doskonała okazja, aby tworzyć doświadczając "tu i teraz". Sięgając po pędzel podążamy za intuicją, malujemy z głębi duszy i serca to, co czujemy. Inspiracją są cisza i spotkanie samego siebie - podkreśla Bożena Bieleniewicz, inicjatorka spotkań plenerowych w Ogródku.

W ostatnich dniach maja (30-31 maja) odbyły się w Ogródku pierwsze warsztaty malarskie w oparciu o metodę Vedic Art. W ten sposób wystartował cykl, który będzie trwał przez cały sezon letni. Terminy kolejnych plenerów to:
• 19-20 lipca
• 24-28 lipca
• 10-11 sierpnia
• 18-22 sierpnia (z noclegiem w Ogródku)

Vedic Art to tworzenie bez oczekiwań. Zaczynając obraz - nigdy nie wiemy co namalujemy. Vedic Art to bowiem malarstwo serca i duszy – malarstwo intuicyjne.

- Startujemy z cyklem warsztatów, aby skorzystać z energii tego niezwykłego miejsca na kulturowej mapie Mazur - podkreśla Michał Misztal z Muzeum Michała Kajki - Pragniemy by przestrzeń, w której przed laty tworzył nasz mazurski poeta – Michał Kajka, żyła i inspirowała wszystkich odwiedzających Ogródek. Równocześnie motywowała do artystycznych poszukiwań i wchodzenia w głąb siebie.

Szczegółowe informacje o warsztatach (terminy, noclegi, cennik) i zapisy znajdują się na stronach:
● bozenabieleniewicz.com
● facebook.com/bozena.bieleniewiczvedicart
● michalkajka.pl
● facebook.com/muzeumkajkiPolub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages