Sobota, 19 października 2019. Imieniny Michaliny, Michała, Piotra

To już jutro. Zapraszamy na Jarmark św.Jana!

2019-06-21 15:00:00 (ost. akt: 2019-06-21 09:32:26)

Autor zdjęcia: Beata Smaka

PISZ/// Muzyka, taniec, śpiew, regionalne jadło i rękodzieło. Odliczamy ostatnie godziny do rozpoczęcia IX edycji Jarmarku św. Jana. Impreza odbędzie się jutro (sobota, 22 czerwca) na placu Daszyńskiego w Piszu.

Na scenie zaprezentują się zespoły z Turcji, Bośni i Harcegowiny, Słowacji oraz Serbii. Nie zabraknie również polskiego i naszego piskiego akcentu. Wystąpią: My Piszanie, Zespół Pieśni i Tańca Ziemia Piska oraz uczniowie Ogniska Muzycznego w Piszu, Nieformalna Grupa Metrum, Folkbabeczki oraz Zespół Grabowianie z Grabowa. Start godz. 15.00

Ale to nie koniec atrakcji z jakich piszanie będą mogli skorzystać w weekend. Przed nami najkrótsza noc w roku i widowisko nad Pisą, przygotowane z okazji Nocy Świętojańskiej. Będzie ogień, magia i niesamowity klimat. Impreza startuje w niedzielę (23 czerwca) o godz. 18.00 w Amfiteatrze Piskiego Domu Kultury. Tam wystąpią Horsemen, Żywioł, zespoły dziecięce działające przy PDK-u. Będzie też konkurs na najładniejszy wianek i puszczanie wianków na Pisie. Muzyczną gwiazdą wieczoru będzie Marika, wykonawczyni muzyki avant-pop, wcześniej z pogranicza reggae, dancehallu, soulu oraz funku. Występ artystki zaplanowano na godz. 20.30.

Także w niedzielę (23 czerwca) odbędzie się I Kawaliada Piska. Uroczystości z udziałem członków Stowarzyszenia im. 10 Pułku Ułanów Litewskich rozpoczną się w Łupkach o godz. 11. Stamtąd ułani udadzą się na plac Daszyńskiego, gdzie złożą kwiaty pod tablicą upamiętniającą pułkownika Leona Silickiego. Następnie ulicami Pisza przejedzie defilada konnych. Ułani wezmą również udział w odpuście parafialnym w Kościele św. Jana Chrzciciela w Piszu. O godz. 15.00 przy ul. Trzcinowej w Piszu zaplanowano główną część programu. Tam na gości będzie czekało ciekawe widowisko w wykonaniu piskich ułanów. Nie zabraknie szarży ułańskiej i musztry. Zapraszamy!
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages