Wtorek, 20 października 2020. Imieniny Ireny, Kleopatry, Witalisa

Zostawił odcisk buta na miejscu włamania. Wpadł w ręce policji

2019-06-05 08:38:05 (ost. akt: 2019-06-05 08:40:25)
Odcisk buta

Odcisk buta

Autor zdjęcia: KPP Pisz

Na początku tego roku piscy kryminalni otrzymali informację o kradzieży z włamaniem do domu jednorodzinnego na terenie miasta.

Jak ustalili policjanci sprawca, wykorzystując dłuższą nieobecność domowników, wybił szybę w okienku piwnicznym. W ten sposób dostał się do środka. Z mieszkania zginęło wiele cennych przedmiotów. Sprawca zabrał między innymi gotówkę w kwocie blisko 3000 złotych schowaną w barku, klaser z monetami, biżuterię, kino domowe, głośniki oraz dwa piloty do telewizora. Właściciel oszacował wartość strat na kwotę ponad 9 000 złotych.

Policjanci pracując na miejscu włamania przesłuchali świadków, wykonali oględziny miejsca zdarzenia. Technik kryminalistyczny zabezpieczył ślady biologiczne, traseologiczne i daktyloskopijne. Jeden z tych śladów okazał się bardzo pomocny w ustaleniu sprawcy włamania. Technik ujawnił bowiem wyraźny odcisk obuwia sprawcy, który pomógł w ustaleniu i zatrzymaniu osoby podejrzanej o dokonanie kradzieży z włamaniem.

Okazało się, że przestępstwa tego dokonał 38-letni mieszkaniec Pisza, u którego policjanci znaleźli obuwie odpowiadające śladom zabezpieczonym na miejscu zdarzenia. Mężczyzna ten został zatrzymany. Śledczy ustalili, że jest on sprawcą włamania do domu jednorodzinnego, ale także do nowo budowanego sklepu. Z obiektu handlowego zginęły dwa klimatyzatory, nagrzewnica oraz dwie szlifierki o łącznej wartości strat blisko 5 000 złotych.

Część przedmiotów skradzionych z domu jednorodzinnego oraz obiektu handlowego została odzyskana przez kryminalnych. 38-latek usłyszał dwa zarzuty kradzieży z włamaniem. Kryminalni przedstawili mu jeszcze trzeci zarzut dotyczący posiadania amfetaminy.

Za popełnienie tych przestępstw 38-latkowi grozi kara nawet 10 lat pozbawienia wolności.


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages