Sobota, 19 października 2019. Imieniny Michaliny, Michała, Piotra

Dzień Dziecka na strzelnicy

2019-06-04 08:24:14 (ost. akt: 2019-06-04 08:31:04)

Autor zdjęcia: Łukasz Szymański

Strzelectwo staje się coraz popularniejszą rozrywką, a najmłodsi adepci z okazji Dnia Dziecka rywalizowali w zawodach w Kuliku. Miejscowe stowarzyszenie przygotowało całodniowy piknik z atrakcjami.

Zwycięzcą sobotnich zmagań strzeleckich w kategorii do 16. roku życia został Bartłomiej Ślesiński. Triumf zapewniło mu zdobycie 49 punktów na 50 możliwych. Bardzo dobrze strzelali także Kacper Szpanko oraz Irena i Jerzy Czajka. Kacper wygrał z Ireną dogrywkę o 2. miejsce, notując pięć dziesiątek, przy dwóch „pudłach” koleżanki w dziewiątkę, a Jerzy zakończył zmagania z minimalną stratą tuż za podium.

– Wśród uczestników sobotnich zawodów nie brakowało adeptów, którzy regularnie trenują pod okiem doświadczonych strzelców i to właśnie oni walczyli o zwycięstwo – mówi Michał Czajka ze Stowarzyszenia Strzeleckiego „Kulik”. – Zawody zorganizowaliśmy z myślą o wszystkich chętnych. Nie brakowało dzieci, które po raz pierwszy miały okazję wziąć broń do ręki, przyjąć pozycję strzelecką i pociągnąć za spust. Z pewnością zapamiętają ten dzień na długo, a niektórzy być może właśnie zyskali nową pasję.

Dzieci strzelały z KBKS do tarcz oddalonych o 15 metrów pod okiem doświadczonych instruktorów. Po najmłodszych swoich sił mogli spróbować dorośli. Ich zawody składały się z dwóch konkurencji, a po zsumowaniu wyników po zwycięstwo sięgnął Michał Bruliński, który bardzo dobrze poradził sobie w osi myśliwskiej, strzelając do rzutków. Tylko jeden punkt do triumfatora w łącznej klasyfikacji stracił Zygmunt Kostrzeba. Jego mocną stroną były z kolei strzały z AK 47 na 35 metrów do tarczy. Stawkę na podium po dogrywce uzupełnił Adam Boguski.

Uczestnicy zawodów spędzili na Kuliku całą sobotę. Na dzieci i osoby towarzyszące czekały dodatkowe atrakcje. Swoje stanowiska edukacyjne przygotowały Nadleśnictwo Pisz oraz Mazurska Służba Ratownicza z Okartowa, była animatorka malująca najmłodszym twarze, a aktywny Dzień Dziecka podsumowano przy ognisku.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages