Wtorek, 22 października 2019. Imieniny Haliszki, Lody, Przybysłąwa

Muzyczny wątek jubileuszu muzeum

2019-05-20 19:02:01 (ost. akt: 2019-05-20 19:10:48)

Autor zdjęcia: Muzeum Ziemi Piskiej

Wyjątkowy charakter miała niedzielna Noc Muzeów w Muzeum Ziemi Piskiej. Odbył się koncert Niny Nu i Jacka Mureno pt. „To co ważne” , który znakomicie wpisał się w jubileusz 50-lecia placówki.

W niedzielne popołudnie piscy muzealnicy zaprosili do muzycznego przeżywania Nocy Muzeów i 50-lecia Muzeum Ziemi Piskiej. Z recitalem wystąpili Nina Nu i Jacek Mureno, duet śpiewających aktorów, którzy na swoim koncie mają różne muzyczne projekty. W niedzielę artyści zaprezentowali program pt. „To co ważne”. Zebrani wysłuchali ponadczasowych przebojów m.in. Agnieszki Osieckiej i Marka Grechuty, a także zagranicznych utworów w tłumaczeniu na język polski.

– Nina Nu i Jacek Mureno zapowiadali, że będą śpiewali o przyjaźni oraz miłości i faktycznie tak zrobili – mówi dr Aneta Karwowska, dyrektor Muzeum Ziemi Piskiej. – Uznaliśmy, że tegoroczna Noc Muzeów będzie dobrą okazją do tego, by zwolnić, zatrzymać się w codziennym biegu i poprzez muzykę zwrócić uwagę na to, co faktycznie jest ważne w naszym życiu. Koncert był także prezentem z okazji 50-lecia muzeum i ukłonem w kierunku wszystkich, którzy w okresie półwiecza funkcjonowania naszej placówki są z nią związani, czy to formalnie poprzez współpracę, czy też emocjonalnie, okazując zainteresowanie sprawami muzeum, odwiedzając nas przy okazji różnych wydarzeń.

Koncert nie mógł obejść się bez bisu. Publiczność, która chętnie śpiewała razem z artystami znane fragmenty utworów, ku uciesze artystów wybrała piosenkę pt. „Przyjaźń”, rozpoczynającą recital. Piski koncert Niny Nu i Jacka Mureno był jednocześnie premierą ich płyty pod tym samym tytułem. Przygotowane do sprzedaży „krążki” rozeszły się w kilka minut, a szczęściarzom artyści nie odmówili pamiątkowych podpisów.

Po koncercie na uczestników czekał słodki tort. Kolejne spotkanie w ramach obchodów muzealnego jubileuszu 7 czerwca.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages