Sobota, 19 października 2019. Imieniny Michaliny, Michała, Piotra

W sołectwach bez większych zmian

2019-05-14 12:00:00 (ost. akt: 2019-05-14 11:57:03)

Autor zdjęcia: Marcin Zalewski

Za nami wybory sołeckie. Mieszkańcy 43 sołectw zdecydowali, komu powierzyć tę odpowiedzialną funkcję. W 12 z nich nastąpiły zmiany. Nowych sołtysów mają mieszkańcy m.in. Hejdyka, Jagodnego, Rakowa Piskiego, Trzonek, Wiartla czy Łysoń.

To był czas ważnych decyzji. W kwietniu zakończyły się wybory sołtysów w gminie Pisz. Przed wyborem stanęli mieszkańcy 43 miejscowości. W zdecydowanej większości dotychczasowi sołtysi pozostali na swoich stanowiskach. W 12 sołectwach zdecydowano się na zmiany. W Pietrzykach Zbigniew Andrzejczyk zastąpił na stanowisku Ewę Waśkiewicz. W Borkach nowym sołtysem została Iwona Gutowska, która zastąpiła na stanowisku Grzegorza Gutowskiego. Teresa Siwik nie jest już sołtysem Bogumił. Nowym gospodarzem wsi została Małgorzata Kozikowska. Na zmiany zdecydowali się także mieszkańcy Hejdyka, którzy funkcję sołtysa powierzyli Agnieszce Krzynówek. Wcześniej sołtysem była tam Renata Nosek. W Jagodnem nowym sołtysem została Mariola Sawicka, która zastąpiła na stanowisku Ewę Zofię Jankowską. W Jeglinie wybory sołeckie wygrał Ryszard Trześniewski, który zastąpił na stanowisku Rafała Trześniewskiego. W Karwiku nowym gospodarzem wsi został Dariusz Kliński. Barbara Zbieranek pożegnała się z funkcją sołtysa Kociołka Szlacheckiego. Mieszkańcy powierzyli to stanowisko Krystynie Miłosek. Kamila Dardzińska-Malon została nowym sołtysem Łysoń. Przez ostatnie cztery lata funkcję tę sprawowała tam Anna Dardzińska. W Rakowie Piskim mieszkańcy postawili na Wiesława Szumowskiego, który zastąpił na stanowisku Tomasza Pawła Drężka. W Trzonkach wybory wygrał Marcin Paweł Woliński, który zastąpił na stanowisku Reginę Ignaczuk-Franas. Wiartel też ma nowego sołtysa. Została nim Monika Lipińska, która zastąpiła Barbarę Barańską-Głowienkę.

Okazuje się, że wśród sołtysów prym wiodą panie. Gmina Pisz ma aż 27 kobiet na tym stanowisku. Najmłodszy sołtys, a raczej sołtyska ma 30 lat i jest nią Kamila Dardzińska-Malon ze wsi Łysonie. Najstarszym sołtysem jest Antoni Ruchała, który ma 78 lat, a na czele wsi stoi już drugą kadencję. — To mieszkańcy mnie wytypowali. Uparli się, że to ja mam być sołtysem i powiedzieli, żebym szykował się na kolejne kadencje. Jeśli tak będzie, to chyba do setki będę sprawował tę funkcję — śmieje się Antoni Ruchała i dodaje, że urząd sołtysa to bardzo ważna funkcja i wiąże się z licznymi obowiązkami.

Warto również dodać, że w gronie sołtysów są także laureaci naszego plebiscytu na SuperSołtysa powiatu piskiego. Mowa o sołtysie Maldanina Jacku Drabencie czy Waldemarze Giereju, sołtysie Kotła Dużego.


SOŁTYSI GMINA PISZ
BABROSTY - Jacek Potaś
BOGUMIŁY - Małgorzata Kozikowska
BORKI - Iwona Gutowska
CIESINA - Robert Rafał Skowronek
HEJDYK - Agnieszka Krzynówek
IMIONEK - Wojciech Skulmowski
JAGODNE - Mariola Sawicka
JEGLIN - Ryszard Trześniewski
JEŻE - Barbara Krupa
KAŁĘCZYN - Teresa Andrzejczyk
KARPA - Teresa Głowienka
KARWIK - Dariusz Kiński
KOCIOŁ - Krystyna Strynkowska
KOCIOŁ DUŻY - Waldemar Gierej
KOCIOŁEK SZLACHECKI - Krystyna Jadwiga Miłosek
KWIK - Lucyna Wioletta Kozioł
LISKI - Anna Synowczyk
ŁUPKI - Natalia Kowalewska
ŁYSONIE - Kamila Dardzińska-Malon
MALDANIN - Jacek Drabent
MASZTY - Paweł Berliński
PIETRZYKI - Zbigniew Andrzejczyk
PILCHY - Krystian Świenc
POGOBIE ŚREDNIE - Alina Buszyniewicz
POGOBIE TYLNE - Mirosław Wachowski
RAKOWO - Wiesława Kalinowska
RAKOWO PISKIE - Wiesław Szumowski
ROSTKI - Hanna Modzelewska
SNOPKI - Daniela Syrzeń
STARE GUTY - Anna Kajko
SZCZECHY MAŁE - Aleksandra Monika Dobromilska
SZCZECHY WIELKIE - Ryszard Brodzik
SZEROKI BÓR PISKI - Wanda Mateuszczyk
TRZONKI - Marcin Paweł Woliński
TUROŚL - Halina Krysiak
TUROWO - Grażyna Cicha
TUROWO DUŻE - Jolanta Malinowska
UŚCIANY - Tomasz Kukawka
WĄGLIK - Jacek Grzegorz Wnęta
WIARTEL - Monika Lipińska
ZAWADY - Antoni Ruchała
ZDORY - Katarzyna Czerwińska
ZDUNOWO - Mariusz Szpanko


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (4) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. do tej samej osoby #2732882 | 81.15.*.* 15 maj 2019 20:46

  ty, ciekawy i pytający ... widzę , że powróciłeś znów na forum ale niedoleczony jeszcze konowale, n co do postu ciekawego , mogę ciebie tylko ostrzec , że za rozsiewanie publicznie nieprawdziwych informacji i kłamliwych grozi ci PROKURATOR! Ostrzegam ... palancie o niezdrowym rozumie.

  Ocena komentarza: warty uwagi (24) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Pytający #2732405 | 81.15.*.* 14 maj 2019 20:57

  Komentarz nisko oceniony. Kliknij aby przeczytać. Niech Gazeta Piska zainteresuje się stanem zdrowia burmistrza, bo jak może funkcjonować Gmina skoro włodarz jest na długotrwałym zwolnieniu lekarskim. Czyżby nawrót choroby?

  1. Piszanin #2732096 | 80.55.*.* 14 maj 2019 14:10

   Komentarz nisko oceniony. Kliknij aby przeczytać. Proszę o informację jak wygląda procedura głosowania? Czy jest komisja wyborcza? Stemplowane karty do głosowania? itd. Czy protokoły z wyborów będą jawne? Tak żeby było jasne to nie doszukuję się fałszerstw, po prostu jestem ciekawy jak wyglądają wybory Sołtysa. Z góry dziękuję za odpowiedź.

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages