Niedziela, 27 września 2020. Imieniny Damiana, Mirabeli, Wincentego

W żaglach medale, na horyzoncie mistrzostwa świata

2019-05-13 10:13:00 (ost. akt: 2019-05-13 10:14:57)

Autor zdjęcia: PMOS

ŻEGLARSTWO/// Po "zimowej" przerwie od startów o wysoką stawkę, dziewczęce załogi piskiego PMOS 9-12 maja w Krynicy Morskiej znów obrały kurs na trofea!

Szkoleniowcy "wodniaków" z Powiatowego Międzyszkolnego Ośrodka Sportu - Tadeusz Swerpel i Józef Bąk - znów mają potężne powody do dumy. W pierwszym tegorocznym starcie o Puchar Polskiego Związku Żeglarskiego (klasa Cadet) ich podopieczne ewidentnie "błyszczały" w solidnej, 36-załogowej stawce z najróżniejszych stron kraju.

Od początku regat zawodnikom doskwierał "kapryśny" wiatr (a w zasadzie jego częsty brak). Załogą spod bandery Pisza, która poradziła sobie najlepiej z tym wyzwaniem, okazał się utytułowany duet Magdalena Leymańczyk-Zuzanna Grusznis, który zszedł na ląd z 3. miejscem w klasyfikacji generalnej.

Lokata względnie dobra, lecz... ewidentnie niesatysfakcjonująca piszanki, które w kolejnych dniach "wrzuciły wyższy bieg", dzięki czemu udało im się przedrzeć na najwyższy stopień podium. Niewiele brakowało, a na prestiżowym "pudle" stanęłyby i ich koleżanki z PMOS - Patrycja Raszczyk i Zosia Sienkiewicz (4. miejsce w kat. OPEN, srebro w kat. dziewcząt). Trzecią z naszych ekip, która zaprezentowała się z przyzwoitej strony, był tandem Wiktoria Ryzińska-Julia Mielewczyk (14. miejsce).

Pikanterii żeglarskiej konfrontacji na Pomorzu dodawał ponadto fakt, iż był to równocześnie inauguracyjny etap eliminacyjny do mistrzostw świata, które latem odbędą się właśnie w Krynicy Morskiej. Znając ambicję i talent żeglarzy PMOS można przyjąć za pewnik, że piszanie zechcą solidnie "namieszać" w tegorocznej, międzynarodowej rywalizacji.

Kamil Kierzkowski

http://m.wm.pl/2017/11/orig/piska-429585.jpg

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages