Sobota, 15 sierpnia 2020. Imieniny Marii, Napoleona, Stelii

Kradli rowery na terenie kilku województw- usłyszeli zarzuty

2019-04-24 11:59:27 (ost. akt: 2019-04-24 12:00:39)
Zabezpieczone rowery

Zabezpieczone rowery

Autor zdjęcia: KPP Pisz

Piscy śledczy od sierpnia ubiegłego roku pracowali nad sprawą kradzieży dwóch rowerów. Jednoślad wartości 1700 złotych został skradziony z korytarza piwnicznego jednego z bloków na terenie Pisza.

Właściciel postawił tam swój jednoślad zabezpieczając go zapięciem w postaci linki stalowej. Nieznany sprawca przeciął zapięcie i odjechał skradzionym rowerem.

W toku prowadzonych czynności piscy kryminalni ustalili, że w tym samym dniu z tego bloku zginął jeszcze jeden rower wartości 600 złotych. Policjanci zbierając materiał dowodowy w tych sprawach między innymi zabezpieczyli osiedlowy monitoring. Zapis nagrania okazał się bardzo pomocny w ustaleniu i identyfikacji sprawców. Okazało się bowiem, że było ich dwóch. To mieszkańcy Zambrowa w wieku 31 i 32 lat, którzy przyjechali latem w okolice Pisza wypocząć. Jak się później okazało panowie trudnili się kradzieżami rowerów na terenie województwa warmińsko – mazurskiego, podlaskiego i mazowieckiego, które następnie sprzedawali.

W ustaleniu i zatrzymaniu sprawców pomogli policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wysokiem Mazowieckiem. Tam również dochodziło do kradzieży jednośladów. Dzięki wymianie informacji śledczych z obu jednostek policji, dwaj mieszkańcy Zambrowa usłyszeli po kilka zarzutów. Dwa z nich dotyczyły czynów popełnionych w sierpniu ubiegłego roku na terenie Pisza. Obaj mężczyźni usłyszeli zarzut kradzieży z włamaniem roweru wartości 1700 złotych po uprzednim przecięciu zabezpieczenia w postaci linki stalowej oraz kradzieży roweru wartości 600 złotych. Przyznali się do popełnienia tych czynów.

Grozi im kara nawet 10 lat pozbawienia wolności.

KPP Pisz

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Piszanin #2721763 | 80.55.*.* 24 kwi 2019 13:13

    Komentarz nisko oceniony. Kliknij aby przeczytać. Panie Radny Sebixie spraw aby w naszym mieście nie było kradzieży jednośladów... Nie tylko hybrydą człowiek jeździ...

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages