Piątek, 18 października 2019. Imieniny Hanny, Klementyny, Łukasza

MY = NIEPODLEGLI. Wizyta w jednostce wojskowej

2019-04-15 09:55:53 (ost. akt: 2019-04-15 10:01:33)

Autor zdjęcia: Michał Miara

12 kwietnia w ramach Ogólnopolskiego Konkursu „Aktywność – Dobry Wybór” uczestnicy Hufca Pracy 14-14 w Piszu wraz z wychowawcą złożyli wizytę w 15 Mazurskim Batalionie Saperów Jednostki Wojskowej w Orzyszu.

Dodatkowym atutem wizyty tego dnia było Święto Jednostki. Młodzież wzięła udział w ważnych i wzniosłych wydarzeniach batalionu.

Uroczystość rozpoczęła się odśpiewaniem hymnu polskiego przez wszystkich przybyłych, po którym nastąpiła bardzo uroczysta defilada wojsk. Następnie Generał Brygady odznaczył orderami zasłużonych żołnierzy batalionu. Młodzież miała możliwość uczestniczenia min. w odsłonięciu pomnika na cześć żołnierza poległego na wojnie w Iraku,. Było to bardzo wzniosłe i wzruszające wydarzenie. Odbył się też pokaz sprzętu wojskowego. Ogromne wrażenie na młodych patriotach zrobiła broń wojskowa, którą mogli obejrzeć z bliska, przyjrzeć się mundurom i całemu wyposażeniu żołnierza. Na koniec tradycyjnie wszyscy mogli spróbować smacznej i gorącej grochówki wojskowej.

http://m.wm.pl/2019/04/orig/0000039862-4-podczas-obchodo-w-s-wie-ta-jednostki-wojskowej-543445.jpg

Pomimo zimna i mroźnego wiatru, uczestnicy z nieukrywanym zainteresowaniem przysłuchiwali się relacji o zadaniach wojskowych, o udziale w misjach pokojowych a także bojowych. Na ich twarzach malowała się duma, szacunek i respekt wobec broniących naszego kraju. Młodzi chłopcy jednogłośnie stwierdzili, że takie zajęcia i doświadczenie zdobyte podczas uczestniczenia w święcie zobrazowało im wykonywany zawód żołnierza a także pojęcie definicji patriotyzmu.

Wizyta w jednostce wojskowej miała na celu kształtowanie postaw patriotycznych oraz pokazanie młodym ludziom, że słowa zobowiązują do czynów. Nie wystarczy powiedzieć „jestem patriotą”. Za tymi słowami kryje się znacznie więcej. Kryje się miłość do rodziny, społeczeństwa, narodu. Kryje się nieskazitelna postawa wobec ludzkości i bohaterstwo. Przekazywanie treści patriotycznych jest obowiązkiem każdego wychowawcy i nauczyciela bez względu na wiarę i przekonania polityczne.

Edyta Kieda
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages