Wypływali nowe międzynarodowe medale!

2019-04-03 15:42:15(ost. akt: 2019-04-03 15:45:32)

Autor zdjęcia: MKS Roś Pisz

PŁYWANIE/// Pięć złotych, trzy srebrne i pięć brązowych medali przywieźli z Giżycka zawodnicy MKS „Roś” Pisz. - To duży sukces - przekonują nasi wodniacy.
W XV Międzynarodowych Wiosennych Zawodach Pływackich o Puchar Burmistrza Miasta Giżycka, które odbyły się w miniony weekend (30-31 marca), wystartowało w sumie 383 zawodników z 29 klubów Polski i zagranicy m.in. Litwy i Rosji.

Międzynarodowy charakter zawodów i duża konkurencja były motywacją by dać z siebie wszystko.

Pierwszego dnia nasi zawodnicy zdobyli dwa złote medale, dwa srebrne i trzy brązowe. Drugiego dnia piscy pływacy sięgnęli po trzy złote medale, jeden srebrny i dwa brązowe.

W zawodach zadebiutowały dwie najmłodsze zawodniczki w klubie Lena Łagodzińska i Martyna Cichocka. Startowały ze starszymi, ale w swoich kategoriach wiekowych zajęły drugie i trzecie miejsca.

Wielkim wyróżnieniem i zwieńczeniem treningów na piskiej pływalni było uplasowanie się na podium dwóch zawodników w klasyfikacji generalnej zawodów. Adrian Malinowski i Maciej Domasiewicz zajęli trzecie miejsca w swoich rocznikach, w klasyfikacji generalnej i otrzymali pamiątkowe statuetki Trenerem zawodników jest Wojciech Waszkiewicz.