Czwartek, 9 lipca 2020. Imieniny Hieronima, Palomy, Weroniki

OSP Biała Piska: chcemy szkolić młodzież

2019-04-04 09:15:00 (ost. akt: 2019-04-04 09:17:23)

Autor zdjęcia: Archiwum

Trwa plebiscyt na najpopularniejszą OSP. Aktualnie prowadzi OSP Odoje. Drugie miejsce zajmuje OSP Góra, a trzecie OSP Orzysz.

Warto docenić ochotników! Nie tylko czuwają w dzień i w nocy, pędzą do pożarów i wypadków, ale też na co dzień angażują się w życie lokalnej społeczności. Wśród uczestników naszego plebiscytu znaleźli się między innymi ochotnicy z Białej Piskiej. Tamtejsza Ochotnicza Straż Pożarna prężnie działa od 1945 roku. Na jej czele stoi prezes Mirosław Cimoch. Jednostka liczy 47 członków. W ubiegłym roku tamtejsi ochotnicy wyjeżdżali do zdarzeń blisko 100 razy. Natomiast w tym roku odbyło się oficjalne przekazanie jednostce nowego wozu strażackiego.

OSP Biała Piska współpracuje ze szkołami. Organizuje pokazy sprzętu strażackiego, uczestniczy w pogadankach o bezpieczeństwie. Ostatnio włączyła się do akcji „Ratunek dla Agnieszki”, podczas której zbierano pieniądze na leczenie nauczycielki z Bemowa Piskiego. Jak podkreślają ochotnicy, to wynika z chęci niesienia pomocy innym. Nie ulega wątpliwości, że na strażaków z Białej Piskiej zawsze można liczyć.


Obecnie jednostka szuka nowych członków Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej. — Młodzieżówka trochę się nam zestarzała i musimy na nowo skompletować ekipę — śmieje się Mirosław Cimoch, prezes OSP Biała Piska. — Dołączyć mogą do nas chłopcy i dziewczęta, którzy ukończyli 11 lat. Członkowie będą pogłębiać swoją wiedzę z zakresu pożarnictwa. Będziemy też przygotowywali się do gminnych i powiatowych zawodów sportowo-pożarniczych. Spotkanie organizacyjne odbędzie się 5 kwietnia o godz. 16.00 w świetlicy OSP w Białej Piskiej. Serdecznie zapraszamy.


Głosowanie na najpopularniejszą Ochotniczą Straż Pożarną potrwa do 22 kwietnia. Tytuł Najpopularniejszej Ochotniczej Straży Pożarnej danego powiatu otrzyma jednostka, która uzyska największą liczbę głosów oddanych za pomocą sms-ów. Jednostka, która uzyska najwięcej głosów w całym regionie, zostanie Najpopularniejszą OSP na Warmii i Mazurach. Laureatów wybierzemy w kategoriach: Najpopularniejsza Ochotnicza Straż Pożarna, która znajduje się w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym • Najpopularniejsza Ochotnicza Straż Pożarna, która nie znajduje się w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym • Najpopularniejsza Kobieca Drużyna Pożarnicza • Najpopularniejsza Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza.
W tym roku rozstrzygnięcie plebiscytu przeprowadzimy w czasie wojewódzkiego święta strażaków OSP, które odbędzie się 4 maja w Stoczku Klasztornym.

Najpopularniejsza OSP powiatu piskiego

Szczegóły i regulamin znajdziecie TUTAJ


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages