Wtorek, 22 października 2019. Imieniny Haliszki, Lody, Przybysłąwa

Dzień Przyrody w Zespole Szkół Katolickich

2019-03-29 09:27:01 (ost. akt: 2019-03-29 11:19:38)

Autor zdjęcia: Beata Smaka

Ciekawy projekt realizują dziś (29 marca) uczniowie Zespołu Szkół Katolickich w Piszu.

Dzień Przyrody, bo o nim mowa, ma wzbudzić zainteresowanie naukami ścisłymi wśród najmłodszych. Cenną wiedzę przekazują im dziś koledzy ze starszych klas. A na tapecie były fizyka, chemia i geografia. - Staramy się przedstawić nauki ścisłe w jak najciekawszy sposób - mówi Aleksandra Olszewska z klasy III B gimnazjum. - Pokazujemy naukę na doświadczeniach i w ten sposób łatwiej jest zapamiętać pewne rzeczy. Dla młodszych uczniów jest to bardzo interesujące.

Jak wytwarza się prąd, jak oddziałują na siebie naelektryzowane rzeczy czy jak powstają reakcje chemiczne - to tylko niektóre z zagadnień, jakie poruszano podczas Dnia Przyrody.

- Widać, że nasi młodsi koledzy są zafascynowani. Są wręcz zdziwieni w niektórych sytuacjach. Na przykład, kiedy puszka podąża za naelektryzowanym balonem. Bardzo im się podoba również wytwarzanie pioruna - dodaje Aleksandra Olszewska.

Z okazji Dnia Przyrody uczniowie Zespołu Szkół Katolickich w Piszu stworzyli także niesamowitą wystawę, w której znalazły się niezwykłe pamiątki z różnych zakątków świata. Uczniowie mogą podziwiać afrykańskie obrazy namalowane przez miejscowe ludy. Dzieła przywiozły do Pisza siostry misyjne. Są również pamiątki z Chin czy Wenecji, a także książki, pocztówki i czasopisma.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages