Piątek, 18 października 2019. Imieniny Hanny, Klementyny, Łukasza

Bezpieczny poślizg. To prezent dla pań od piskich policjantów

2019-03-08 10:43:19 (ost. akt: 2019-03-08 09:49:02)

Autor zdjęcia: KPP Pisz

W czwartek( 7 marca) policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Piszu już po raz drugi zorganizowali dla pań krótki kurs doskonalący umiejętności jazdy samochodem pn. „Bezpieczny poślizg z okazji Dnia Kobiet”.

Współorganizatorem przedsięwzięcia było Stowarzyszenie na Rzecz Edukacji i Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym oraz Ośrodek Szkolenia Kierowców „Expert”. Całej akcji towarzyszyli dziennikarze z telewizji Polsat, co było ogromną niespodzianką dla wszystkich.

Najpierw odbyła się część teoretyczna w piskiej komendzie. Rozpoczął ją Komendant Powiatowy Policji w Piszu, nadkom. Marcin Karmowski, który bardzo serdecznie przywitał uczestniczki akcji.

Następnie policjanci piskiej drogówki przypomnieli paniom kursu najważniejsze zasady bezpiecznej jazdy samochodem. Nie brakowało też ciekawych pytań. Była m.in. dyskusja na temat przewożenia dzieci w fotelikach, jazdy samochodem w szpilkach lub japonkach oraz bezpiecznego transportu zwierząt domowych, zwłaszcza tych większych.

Część teoretyczną zakończył nadkom. Marcin Karmowski, Komendant wręczył paniom pamiątkowe dyplomy oraz upominki z okazji Dnia Kobiet życząc wszystkim kursantkom bezpiecznej jazdy samochodem.

Przyszedł wreszcie czas na oczekiwaną jazdę samochodem pod okiem instruktora nauki jazdy. Każda z pań miała możliwość sprawdzenia swoich umiejętności jeżdżąc samochodem z trojlerami, które symulacją warunki poślizgu. Wrażeń nie brakowało zwłaszcza, gdy na skutek poślizgu auto kilkukrotnie obracało się.

Jedną z uczestniczek, która chciała sprawdzić swoje umiejętności, była dziennikarka Polsatu, pani Anna Mioduszewska. Odważnie wsiadła za kierownicę. Towarzyszył jej dziennikarz z kamerą. Pani Ania relacjonowała na żywo swój przejazd pod okiem instruktorem nauki jazdy, pana Andrzeja Sawickiego, który udzielał jej wskazówek.

Uczestniczki kursu były bardzo zadowolone z możliwości skorzystania z takiej jazdy. Mogły bowiem dowiedzieć się i doświadczyć, w jak bezpiecznie można wyprowadzić samochód z poślizgu, a wszystko pod okiem instruktora nauki jazdy.

Panie były bardzo zadowolone z udziału w akcji „Bezpieczny poślizg z okazji Dnia Kobiet”. Powiedziały, że był to bardzo fajny i trafiony pomysł ze strony policjantów, a dodatkową atrakcją była obecność ogólnopolskiej telewizji.

KPP Pisz
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages