Piątek, 18 października 2019. Imieniny Hanny, Klementyny, Łukasza

Muzealny wykład o kobietach literatury

2019-03-14 15:00:00 (ost. akt: 2019-03-14 14:55:16)

Twórczości poetek, eseistek, ale także zwykłych gospodyń, którym ludowe pieśni i wiersze towarzyszyły podczas prac, poświęcone będzie kolejne spotkanie w ramach 50-lecia Muzeum Ziemi Piskiej. Wykład prof. dr. hab. Zbigniewa Chojnowskiego i koncert Anna Brody zaplanowano 15 marca o godz. 18.00.

Bohaterkami drugiego wydarzenia w tamach tegorocznego cyklu spotkań organizowanych przez Muzeum Ziemi Piskiej będą kobiety, które w historii regionu zapisały się swoim dorobkiem literackim. Najbardziej zasłużone postaci, jak Maria Zientara-Malewska, ale także te, które tworzyły utwory o tematyce ludowej, pieśni religijne czy opowieści myśliwskie przybliży prof. dr hab. Zbigniew Chojnowski. Historyk literatury, poeta i krytyk literacki, pracujący naukowo na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie, wygłosi wykład pt. „Kobiety literatury związane z Warmią i Mazurami”.

Tradycyjnie spotkaniu będzie towarzyszył koncert. Uczestnicy ponownie mogą spodziewać się repertuaru „na ludową nutę” pt. „Szumiała leszczyna kiedym przez nią jechał”. Anna Broda, która w swej twórczości wykorzystuje takie instrumenty jak m.in. cymbały, lira korbowa, gwarantuje ciekawe aranżacje wynikające z połączenia różnych nurtów muzycznych.

	http://m.wm.pl/2019/03/orig/plakat-15-marca-534054.jpg

Spotkanie odbędzie się w piątek 15 marca o godz. 18.00. Będzie to kolejna odsłona obchodów jubileuszu 50-lecia Muzeum Ziemi Piskiej. Wstęp wolny, zapraszamy.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages