Wtorek, 22 października 2019. Imieniny Haliszki, Lody, Przybysłąwa

„Dbam o swoje bezpieczeństwo”. Weź udział w konkursie!

2019-03-04 07:38:36 (ost. akt: 2019-03-04 07:48:33)

Autor zdjęcia: KPP Pisz

Jeżeli jesteś rodzicem lub nauczycielem dziecka z klasy I-III szkoły podstawowej zadbaj, aby uczestniczyło w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym pn. „Dbam o swoje bezpieczeństwo”.

Właśnie ruszyła IX edycja Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego pn.  „Dbam o swoje bezpieczeństwo” dla uczniów klas I-III szkół podstawowych. Uczniowie klas I- III szkół podstawowych naszego województwa mogą chwycić za przysłowiowy „pędzel”, aby przekazać posiadaną wiedzę z zakresu czyhających zagrożeń, a przede wszystkim sposobów bezpiecznego zachowania.

Na 12 laureatów konkursu czekają liczne nagrody i niespodzianki, które zostaną wręczone na uroczystej gali, która odbędzie się w Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie w dniu 10 czerwca br.

Konkurs przebiega w 3 etapach:

I.   etap szkolny – spośród wykonanych prac plastycznych szkoły  wybierają nie więcej niż po 5 prac w każdej grupie wiekowej (klasy I, klasy II i klasy III) i przesyłają  je do komendy powiatowej Policji do dnia 12 kwietnia 2019 r. na adres:
Komenda Powiatowa Policji w Piszu
ul. Armii Krajowej 1
12-200 Pisz
z dopiskiem „Konkurs plastyczny”

II. etap powiatowy - spośród otrzymanych prac komisja powiatowa wybiera po 3 prace w każdej grupie wiekowej (klasy I, klasy II i klasy III) i przesyła je do Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie do dnia 12 maja 2019 r.

III. etap wojewódzki - komisja wojewódzka spośród nadesłanych prac plastycznych wybiera po 4 laureatów konkursu  w każdej grupie wiekowej  (klasy I, klasy II i klasy III). Ogłoszenie laureatów konkursu odbędzie się na uroczystej gali w Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie w dniu 10 czerwca 2019r.

Organizatorami konkursu są  policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie oraz  nauczyciele ze Szkoły Podstawowej nr 30 w Olsztynie.

Honorowym  patronatem przedsięwzięcie objęli: Wojewoda Warmińsko – Mazurski- Artur Chojecki, Warmińsko– Mazurski Kurator Oświaty w Olsztynie- Krzysztof Marek Nowacki oraz Komendant Wojewódzki Policji w Olsztynie- insp. Tomasz Klimek. Patronat medialny: TVP S.A Odział w Olsztynie i  Gazeta Olsztyńska.

W roku ubiegłym do konkursu przystąpiło 144 szkół podstawowych, a 3557 dzieci wykonało prace plastyczne. Konkurs niewątpliwie ma duży wpływ w kształtowaniu postawy odpowiedzialności za bezpieczeństwo własne i innych i jest dobrą okazją na zweryfikowanie i utrwalenie posiadanej wiedzy.

Serdecznie zachęcamy szkoły i uczniów do uczestnictwa w konkursie. Wszelkie szczegóły, regulamin oraz formularz zgłoszeniowy dostępne są na stronie internetowej KPP Pisz.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages