Wtorek, 21 stycznia 2020. Imieniny Agnieszki, Jarosława, Nory

Zatańczyły przeciwko przemocy

2019-02-19 06:05:09 (ost. akt: 2019-02-19 06:41:54)

Autor zdjęcia: Stowarzyszenie Kobieta na PLUS

Dane statystyczne mówią, że 1/3 kobiet doświadcza w swoim życiu przemocy, w tym również seksualnej, dlatego od kilku lat tańczą by okazać sprzeciw wobec oprawców i solidarność z ofiarami.

W tym roku po raz piąty Stowarzyszenie Kobieta na PLUS zorganizowało taniec „Braek the Chain/Zerwać łańcuch” jako protest przeciwko przemocy wobec kobiet. Akcja w powiecie piskim została zorganizowana w Piszu (w środę, 13 lutego) i w Rucianem-Ndzie (w czwartek, 14 lutego) w ramach międzynarodowej akcji „Nazywam się Miliard/One Billion Rising”. W tym roku hasło przewodnie akcji brzmiało: Tak znaczy Tak – Nie znaczy NIE ! Seks bez zgody to gwałt!

Dlaczego taniec?

— Ponieważ tańcem można wyrazić wszystko: radość, złość, miłość, strach oraz protest jako niema forma wyrażania emocji i niezgody na przemoc wobec nas, kobiet — mówi Barbara Elżbieta Wyłudek, koordynatorka akcji w powiecie piskim. — Do akcji włączyły się mieszkanki gminy Pisz i Ruciane-Nida. W tym roku po raz pierwszy zorganizowałyśmy ją w dwóch miejscowościach: w Piszu w Piskim Domu Kultury i w Rucianem-Nidzie w Domu Kultury — dodaje.

Akcja współfinansowana została w ramach grantu Warmińsko-Mazurskie Centrum Praw Kobiet z Fundacji im, Stefana Batorego. Patronat medialny w tym roku objęła Gazeta Piska.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. do Proroka #2684736 | 81.15.*.* 20 lut 2019 09:46

  myślę, że raczej nie ma szans na...

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Prorok #2684382 | 188.146.*.* 19 lut 2019 15:23

  Kiedyś za komuny jak partia powiedziała, ze ma byc tylu a tylu przodowników pracy to było, chocby sie miało dobrac z bumelantów. Teraz jak mówią, ze ma byc bilion (czyli po polsku miliard) to tez sie dobierze. Kto wie, czy jeszcze kilka takich akcji i nie bedzie chetnych, zeby za paniami sie ktos obejrzał. Ale moze o to chodzi - będa polonezy homoseksualne i takie ta,m.

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages