Sobota, 26 września 2020. Imieniny Cypriana, Justyny, Łucji

Sołtys Maldanina: Mogę liczyć na mieszkańców

2019-02-06 12:30:00 (ost. akt: 2019-02-06 13:02:11)
Jacek Drabent

Jacek Drabent

Autor zdjęcia: Beata Szymańska

NASZA AKCJA\\\ Trwa nasz plebiscyt na SuperSołtysa 2019 roku. W regionie prowadzi Jacek Drabent, sołtys Maldanina w powiecie piskim. Pan Jacek nie ukrywa, że sołtysowanie to ciężka fucha, która wiąże się z ogromną odpowiedzialnością.

Jacek Drabent jest sołtysem Maldanina od czterech lat. Jak powtarza, na brak zajęć nie narzeka. — To ciężka fucha — przyznaje. — Wieś żyje całą dobę, a sołtys pracuje całą dobę. Być może komuś wydaje się, że sprawowanie funkcji sołtysa jest łatwe i ogranicza się do zbierania podatków. Nic bardziej mylnego. Jest to urząd, który wiąże się z wielką odpowiedzialnością. To zobowiązanie wobec ludzi, którzy obdarzyli cię swoim zaufaniem. A czasem bywa tak, że trzeba podejmować decyzje, które nie wszystkim się podobają.
Jacek Drabent podkreśla, że lubi działać i pomagać ludziom. To właśnie dlatego został sołtysem. Jak mówi, największą motywacją jest dla niego dobre słowo. Chwile zwątpienia przychodzą, ale szybko mijają.

W ciągu ostatniej kadencji udało się we wsi dużo zrobić. Mieszkańcy Maldanina to docenili, przyznając panu Jackowi tytuł Srebrnego Sołtysa w 2017 roku.
— W końcu mamy dużą wiatę, w której możemy spotykać się przy okazji różnych imprez. W tym roku będziemy pokrywać dach wiaty blachodachówką. Doczekaliśmy się również ogrodzenia boiska. Nie ukrywam, że mam jeszcze sporo planów. Bardzo zależy mi między innymi na modernizacji dróg i chodników w naszej wsi czy montażu progów zwalniających na drodze w kierunku Imionka. Bardzo ważne jest też oświetlenie. Wiadomo, nie będzie to proste do zrealizowania, bo na wszystko potrzeba pieniędzy — mówi sołtys Maldanina.
Jaki powinien być dobry sołtys? — Dobry sołtys reprezentuje mieszkańców oraz ich interesy. Potrafi też zintegrować lokalne społeczeństwo. Ja na mieszkańców Maldanina zawsze mogę liczyć. Ludzie bardzo dużo mi pomagają.

Gdy trzeba pomóc, pomagają. Jesteśmy bardzo zgrani i wiemy, że razem można o wiele więcej osiągnąć. Chciałbym im bardzo podziękować za dotychczasową współpracę — dodaje Jacek Drabent.

Przypomnijmy, że nasz plebiscyt na SuperSołtysa 2019 odbywa się we wszystkich powiatach województwa warmińsko-mazurskiego. Chcemy pokazać i docenić najaktywniejszych liderów lokalnych społeczności. Sołtys, który uzyska największą liczbę głosów oddanych za pomocą sms-ów w całym regionie, otrzyma tytuł SuperSołtysa 2019 województwa warmińsko-mazurskiego.
Kolejnym dwóm kandydatom zostaną przyznane tytuły Srebrnego i Brązowego Sołtysa województwa warmińsko-mazurskiego. Głosowanie kończymy 11 marca. Więcej informacji na naszej stronie pisz.wm.pl


TOP 5 POWIATU PISKIEGO
1. Jacek Drabent, Maldanin, gmina Pisz, powiat piski
2. Waldemar Gierej, Kocioł Duży, gmina Pisz, powiat piski
3. Jan Wszeborowski, Cwaliny, gmina Biała Piska, powiat piski
4. Sylwester Dzięgielewski, Kożuchy, gmina Biała Piska, powiat piski
5. Dariusz Gentek, Konopki, gmina Biała Piska, powiat piski

Szczegóły dotyczące głosowania znajdziesz TUTAJ

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages