Sobota, 15 sierpnia 2020. Imieniny Marii, Napoleona, Stelii

Tłumy na Otwartym Wieczorze w muzeum

2019-02-04 14:48:30 (ost. akt: 2019-02-04 15:09:04)

Autor zdjęcia: Muzeum Ziemi Piskiej

Około 300 osób zwiedziło w piątkowy wieczór nowe ekspozycje Muzeum Ziemi Piskiej. Była to pierwsza okazja do tak licznego odwiedzenia piskiego muzeum w roku jubileuszu 50-lecia.

Wieczór Otwarty w Muzeum Ziemi Piskiej okazał się strzałem w dziesiątkę. Z okazji bezpłatnego obejrzenia nowych wystaw zaaranżowanych w ramach ubiegłorocznego remontu skorzystało około 300 osób. Nowy wystrój muzeum zaskoczył wielu uczestników piątkowego spotkania. Zmienione wystawy, prezentowane z sposób charakterystyczny dla nowoczesnych trendów w muzealnictwie, są łatwiejsze w odbiorze, a dzięki multimediom czy tłom dźwiękowym niosą więcej treści.

– Cieszymy się, że odwiedziły nas całe rodziny piszan. Pojawili się także turyści, który przyjechali na Mazury na ferie z różnych zakątków Polski – mówi dr Aneta Agnieszka Karwowska, dyrektor Muzeum Ziemi Piskiej. – Jesteśmy bardzo zbudowani frekwencją piątkowego wieczoru i opiniami gości, którzy byli miło zaskoczeni nową aranżacją muzeum. Wierzę, że ten rok, w którym Muzeum Ziemi Piskiej obchodzi półwiecze działalności będzie dla nas nowym otwarciem. Jesteśmy mocni siłą przodków, która pozwala nam z optymizmem patrzeć w przyszłość. Mam nadzieję, że jeszcze nie raz zaskoczymy mieszkańców Pisza i turystów. Zapraszam do Muzeum Ziemi Piskiej, zawsze jesteście państwo mile widziani.

Zmiana wystaw stałych wpisuje w jubileusz muzeum, a rocznicowe wydarzenia będą trwały cały rok. Najbliższe spotkanie podczas, którego będzie można poznać ciekawe wątki historii regionu w połowie lutego. Oprócz wykładu zaproszonego historyka, zaplanowano także muzyczną niespodziankę.

źródło: Muzeum Ziemi Piskiej


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages