Sobota, 14 grudnia 2019. Imieniny Alfreda, Izydora, Zoriny

"Bezpieczne ferie" - policyjny bilans akcji na drogach powiatu piskiego

2019-02-04 13:00:00 (ost. akt: 2019-02-04 12:04:54)

Autor zdjęcia: Archiwum GO

Piscy policjanci podsumowali działania „Bezpieczne ferie”. W czasie trwania ferii skontrolowali ponad 400 pojazdów. Nałożyli ponad 100 mandatów karnych, w tym większość za przekroczenie dopuszczalnej prędkości. Nie obyło się bez nieszczęśliwych zdarzeń na naszych drogach.

Policjanci podsumowali działania „Bezpieczne ferie”. Od początku ich trwania prowadzili wzmożoną akcję mającą na celu zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom i młodzieży przebywającym na feriach oraz ograniczenie zdarzeń drogowych. Kontrolowali trzeźwość kierowców, stan techniczny pojazdów, prędkość oraz sposób przewożenia dzieci w pojazdach, a wszystko w trosce o bezpieczeństwo na naszych drogach.

W trakcie ferii policjanci skontrolowali 457 pojazdów. Nałożyli 134 mandaty karne za wykroczenia drogowe. Najwięcej, bo aż 37 kierowców ukaranych zostało za przekroczenie dopuszczalnej prędkości, a 28 za przewożenie dzieci lub innych pasażerów bez wymaganego przepisami fotelika lub bez zapiętych pasów bezpieczeństwa. Policyjne patrole ujawniły też 5 nietrzeźwych kierujących.

Podczas minionych ferii, na drogach powiatu piskiego doszło do 20 kolizji (o jedną więcej niż w poprzednim roku) i dwóch wypadków drogowych, w których zginęła jedna osoba.

Pierwszy wypadek miał miejsce w dniu 23 stycznia br. na terenie gminy Orzysz. Kierujący pojazdem marki Opel stracił panowanie nad autem, zjechał z drogi i uderzył w przydrożne drzewo. Kierowcę i pasażera opla z obrażeniami przewieziono do szpitala.

Do drugiego wypadku doszło w sobotę (2 lutego br.) przed godz. 17.00 na ul. Wojska Polskiego w Orzyszu. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący pojazdem marki Mitsubishi, 65-letni mieszkaniec Pisza, potrącił 77-letnią kobietę przechodzącą przez przejście dla pieszych. W wyniku poniesionych obrażeń mieszkanka Orzysza zmarła w szpitalu. Kierujący był trzeźwy. Zatrzymano mu prawo jazdy.

Policjanci, pod nadzorem prokuratora, wyjaśniają przyczyny i okoliczności tego wypadku.


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages