Wtorek, 22 października 2019. Imieniny Haliszki, Lody, Przybysłąwa

Pikieta przed piskim szpitalem

2019-02-01 13:15:00 (ost. akt: 2019-02-01 13:17:50)

Autor zdjęcia: Beata Smaka

Dziś (1 lutego) przed piskim szpitalem odbyła się pikieta mieszkańców, którzy są zaniepokojeni przyszłością oddziału ginekologiczno-położniczego.

Przypomnijmy. To reakcja na ostatnie wydarzenia związane z piską porodówką.
Nasz szpital, podobnie jak szpitale w całej Polsce, boryka się z problemami kadrowymi. Najtrudniejsza sytuacja jest m.in. na oddziale ginekologiczno-położniczym.

Kilka tygodni temu dyrekcja wystąpiła do wojewody z wnioskiem o zwieszanie oddziału. Jak informowaliśmy w ubiegły piątek (25 stycznia) wniosek został jednak cofnięty, bo grafik dyżurów na luty udało się obsadzić.

Mieszkańcy pytają jednak co dalej?

— To nie jest inicjatywa przeciwko dyrektorowi czy staroście. My chcemy ich wesprzeć. Chcemy, żeby zobaczyli, że też są piszanie, którzy jednak mają pewne wymagania — mówiła podczas dzisiejszej pikiety Bogumiła Czerniawska, mieszkanka Pisza. — Pan dyrektor jest zarządzającym, starostwo organem prowadzącym. Nie wyobrażam sobie, żeby w mieście powiatowym coś ginęło, coś było likwidowane. Będziemy po prostu omijani przez turystów. Kobieta w ciąży, nawet gdy nie będzie miała terminu, nie przyjedzie do Pisza, jeśli nie będzie tutaj tego oddziału. Nie przyjedzie, bo będzie się bała. Bardzo zachęcam lekarzy, żeby podjęli pracę w naszym szpitalu. Pisz jest pięknym i rozwijającym się miastem. Wierzę, że pan dyrektor i starostwo dołożą wszelkich starań, żeby młodzi lekarze chcieli tu przyjechać.

	http://m.wm.pl/2019/02/orig/p1970168-526702.jpg

— Rodziłam tutaj półtora roku temu i jestem bardzo zadowolona. Nie chciałabym, żeby zamknęli ten oddział. Tym bardziej, że najbliższe szpitale są w Łomży czy Ełku. To nie jest nam po drodze — komentowała z kolei pani Sylwia.

	http://m.wm.pl/2019/02/orig/0000038206-p1970132-526703.jpg

Do stabilizacji sytuacji na oddziale brakuje jednego lekarza na pełen etat. Dyrekcja szpitala nieustannie szuka rozwiązania problemu.

— 15 lutego mamy umówione spotkanie z panią doktor, która jest już w grafiku dyżurowym. Chcemy ją zachęcić to większej współpracy. Staramy się i myślę, że się uda — powiedział nam Marek Skarzyński, dyrektor Szpitala Powiatowego w Piszu.

Specjalne oświadczenie wydał starosta piski. Możesz przeczytać go TUTAJ

Do sprawy będziemy wracać.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages