środa, 29 stycznia 2020. Imieniny Franciszka, Konstancji, Salomei

Dziś protest pod szpitalem. Jest oświadczenie Starosty Piskiego

2019-02-01 06:38:45 (ost. akt: 2019-02-01 06:38:24)
Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: Archiwum GP

Dziś (piątek, 1 lutego) o godz. 11.00. mieszkańcy Pisza będą protestować przed budynkiem szpitala przeciwko likwidacji oddziału ginekologiczno - położniczego. Wczoraj Starosta Piski, Andrzej Nowicki, wydał oświadczenie dotyczące sytuacji finansowo – kadrowej piskiego szpitala.

O problemach kadrowych na oddziale ginekologiczno-położniczym piskiego szpitala pisaliśmy wielokrotnie, m.in. tutaj

Wczoraj Andrzej Nowicki, Starosta Piski, wydał w tej sprawie oświadczenie. Drukujemy je poniżej.


Szanowni Mieszkańcy Powiatu Piskiego,

Od dłuższego czasu poważna sytuacja finansowo – kadrowa SP ZOZ Szpitala Powiatowego w Piszu wzbudza ogromne zainteresowanie mieszkańców Powiatu Piskiego.

W związku z tą sytuacją informujemy, że Zarządowi Powiatu w Piszu zależy na ciągłości pracy całego Szpitala Powiatowego w Piszu, jak i oddziału ginekologiczno – położniczego. Dlatego popieramy działania Dyrekcji i pracowników, zmierzające do zapewnienia obsady dyżurów na tym oddziale. W miesiącu lutym system dyżurów został dopięty, dlatego Dyrekcja wycofała pismo, skierowane do Wojewody w ostatnich dniach ubiegłego roku, w sprawie zawieszenia funkcjonowania niniejszego oddziału. Oddziałowi ginekologiczno – położniczemu nie grozi ograniczenie w żadnej formie. W chwili obecnej trwają dalsze intensywne starania dotyczące pozyskania lekarza do pracy na oddziale w przyszłości.

Nadmieniamy, że Powiat Piski zawsze traktował priorytetowo wszelkie kwestie związane z funkcjonowaniem i rozwojem SP ZOZ Szpitala Powiatowego w Piszu.

Zarząd Powiatu oraz Rada Powiatu od wielu lat stoją na stanowisku wspierania piskiego szpitala. Wyrazem tej polityki są dokonane na przestrzeni ostatnich 20 lat inwestycje przekraczające 35 mln zł. Dzięki temu mieszkańcy mogą być dumni z odremontowanego i nowoczesnego obiektu. Inwestycje, modernizacje i ciągłe doposażanie, w tym także wspomnianego oddziału ginekologiczno- położniczego, wskazują na długoterminowe plany funkcjonowania tej placówki na dotychczasowych zasadach. Te działania stanowią najlepsze potwierdzenie woli powiatowych władz samorządowych, aby utrzymać Szpital Powiatowy w Piszu w nieuszczuplonej postaci.

Zapewniamy, że zgadzamy się z głosem Mieszkańców Powiatu Piskiego wskazującym na potrzebę funkcjonowania piskiego Szpitala na obecnych zasadach i podejmujemy wszelkie możliwe działania, by taki stan zachować.

Starosta Piski Andrzej Nowicki

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (13) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Ależ bezczelność #2674323 | 176.10.*.* 2 lut 2019 19:44

  Ten Bręęda śmiał jescze mówic w TVP 3 ze to wina kogos tam. A ja sie pytam dlaczego on nie zrzekł się wakatu wicestarosty, za około 7 000 zł miesięcznie, który mu ,,korupcyjnie , zmieniając statut dla niego,, dano miesiąc temu? Wstyd. za te jego pieniadze jakby się zrzekł mozna by uchronić oddział ginekologii od upadku ____To chyba jakiś żart?! ŻE nOVICKI PRZYŁĄCZA SIĘ DO PROTESTU?!!! Przecież to jest protest przeciwko niemu - staroscie, że nie zatrudną nowego ginekologa na odzziale tak jak p. doktor Boroń chce. Po za tym pielęgniarkom nie podoba się, że zatrudniono w. Brędę na etacie zmieniając statut powiatu. To wstyd, że ppieniadze starosta znalazł na przyszły rok 100 tysiecy zł. na ten etat a nie ma na ginekologa. Wiec po co ta obłuda starosty, że przyłącza sie do protestu przeciw sobie? Hańba, hańba i jescze raz hańba. Proponuję zlikwidować etta Brędy - drugiego starosty, którego zadania są takie same jak innych radnych. Ico jescze do wszystkich chcących by oddział pozostał, za utworzonym etatem dla etatu Bredy y pisu gosowa PiS i PsL, natomiast Borak, Borys, Trupacz przeciw, bo wiedyieli, e pieniedzy na to nie ma

  Ocena komentarza: warty uwagi (13) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Ara #2674234 | 195.117.*.* 2 lut 2019 17:43

  A gdzie byliście na wyborach, może nie wiedzieliście na kogo głosujecie, nie znaliście ich? Takich jak wy mają oni gdzieś głęboko, bo wiedzą, że jesteście naiwni.

  Ocena komentarza: warty uwagi (9) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Kalinka #2674229 | 195.117.*.* 2 lut 2019 17:32

  A my nadmieniamy, że Powiat Piski priorytetowo traktuje interesy kumpli.

  Ocena komentarza: warty uwagi (11) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. anna #2673793 | 37.47.*.* 1 lut 2019 19:12

  Komentarz nisko oceniony. Kliknij aby przeczytać. oddział ginekologiczny dla miasta Pisz czyli dla emerytek to owszem potrzebny

 5. jaska #2673791 | 37.47.*.* 1 lut 2019 19:10

  o ile mi wiadomo turyści omijają nasze miasto od dawna miasto które sie jednak nie rozwija a oddział to nie atrakcja żadna by zwabić turystów w miastach gminnych nasz rząd wspanialej zmiany nie jeden juz oddział zamknął taka polityka

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Pokaż wszystkie komentarze (13)

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages