Niedziela, 31 maja 2020. Imieniny Anieli, Feliksa, Kamili

Uwaga kierowcy! Zmiana organizacji ruchu na trasie Wejsuny-Ruciane-Nida

2019-01-30 12:35:43 (ost. akt: 2019-01-30 13:00:21)
Do końca lipca most będzie nieprzejezdny

Do końca lipca most będzie nieprzejezdny

Autor zdjęcia: Beata Smaka

Od 1 lutego w Rucianem-Nidzie będzie wprowadzona nowa, czasowa organizacja ruchu na drodze powiatowej. Utrudnienia związane są z budową nowej śluzy Guzianka II.

Na odcinku Ruciane-Nida – Wejsuny będzie obowiązywała nowa, czasowa organizacja ruchu. Przejazd tą trasą będzie niemożliwy. Ruch zostanie poprowadzony drogą nr 58 (w kierunku Pisza) i kolejno drogą powiatową nr 1777 do Wejsun.

Organizacja ruchu będzie oznaczona znakami pionowymi. Utrudnienia potrwają do końca lipca br.

	http://m.wm.pl/2019/01/orig/objazd-guzianka-mapa-300119-526221.jpg

- Zdajemy sobie sprawę, że objazd może być kłopotliwy, poprowadzony został jednak możliwie najkrótszą trasą, właściwie jedyną możliwą drogą - mówi Urszula Tomoń, rzecznik prasowy Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie.

W najbliższych miesiącach powstanie nowy most w ciągu drogi nr 1646 Ruciane-Nida – Wejsuny. - Wierzymy, że powstająca nowa infrastruktura na drodze wodnej będzie dla samego Rucianego-Nida, okolic, ale także całego systemu Wielkich Jezior Mazurskich potencjałem i wpłynie na usprawnianie ruchu żeglugowego na szlaku Jezioro Nidzkie – Jezioro Mikołajskie. Przepraszamy za wszelkie niedogodności, jakie może powodować wprowadzony objazd - dodaje Urszula Tomoń.

Budowa śluzy Guzianka II, łączącej jeziora Bełdany i Guzianka z Jeziorem Nidzkim, to I etap projektu „Budowa i przebudowa infrastruktury związanej z rozwojem funkcji gospodarczych na szlakach wodnych Wielkich Jezior Mazurskich wraz z budową śluzy „Guzianka II” i remontem śluzy „Guzianka”. Prace ruszyły w październiku 2018 roku. Istniejąca śluza Guzianka wybudowana w 1879 roku stanowi bardzo ważny węzeł komunikacyjny szlaku, przez który w sezonie turystycznym przeprawia się kilkaset jednostek pływających dziennie. Obiekt jest obecnie w złym stanie technicznym, jego modernizacja wymaga całkowitego zamknięcia, a co za tym idzie wyłączenia ruchu żeglugowego. Przygotowano więc projekt budowy nowej śluzy tzw. Guzianki II, która obsłuży ruch podczas remontu istniejącej śluzy, a docelowo przejmie część ruchu żeglugowego pomiędzy jeziorami Bełdany i Nidzkie.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentowanie wyłączone

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages