środa, 5 sierpnia 2020. Imieniny Emila, Karoliny, Kary

#razemwruchudrogowym - spotkanie policjantek piskiej drogówki z seniorami

2019-01-28 08:17:50 (ost. akt: 2019-01-28 10:21:28)

Autor zdjęcia: KPP Pisz

Policjantki z piskiej drogówki spotkały się z członkami Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków Koło Powiatowe Pisz, by porozmawiać z seniorami na temat bezpieczeństwa na drodze.

#razemwruchudrogowym” to działania informacyjno – edukacyjne zainicjowane przez KWP w Olsztynie. Akcja ta skierowana jest do kierowców oraz pieszych. Jej głównym celem jest poprawa bezpieczeństwa na drogach naszego regionu oraz eksponowanie postawy odpowiedzialnego uczestnika ruchu drogowego.

Realizując założenia tej akcji policjantki z piskiej drogówki spotkały się z członkami Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków Koło Powiatowe w Piszu, by porozmawiać z nimi na temat bezpieczeństwa na drodze. To już kolejne takie spotkanie.


Policjantki przedstawiły założenia akcji „#razemwruchudrogowym”. Następnie przypomniały najważniejsze zasady decydujące o bezpieczeństwie kierowców, rowerzystów oraz pieszych. Mówiły między innymi, że wypadkom na przejściach dla pieszych można zapobiec. Potrzebne jest jednak wspólne działanie obu grup- pieszych i kierowców. Podkreślały, że uważne obserwowanie sytuacji, koncentracja i stosowanie się do przepisów to obowiązek wszystkich uczestników ruchu drogowego. Dodały, że na drodze równie ważna jest życzliwość, szacunek do drugiego człowieka i zrozumienie jego punktu widzenia.

Z uwagi na to, że na spotkaniu byli zarówno kierowcy, jak i piesi, policjantki apelowały do kierujących, by zbliżając się do przejścia bacznie obserwowali co dzieje się wokół, dostosowali prędkość do warunków panujących na drodze, co pozwoli im zatrzymać pojazd w odpowiednim momencie. Pieszym panie zwróciły uwagę, że w konfrontacji z samochodem nie mają szans. Warto zatem za każdym razem dokładnie upewnić się, że przejście na drugą stronę ulicy będzie bezpieczne i dopiero wtedy przejść.

Policjantki podkreśliły, że wszyscy jesteśmy uczestnikami ruchu drogowego i razem odpowiadamy za to, co dzieje się na naszych drogach.

Panie wiele uwagi poświęciły elementom odblaskowym. Przypomniały, że zgodnie z obowiązującymi przepisami każdy pieszy poruszający się po zmierzchu poza obszarem zabudowanym musi mieć odblaski. Powinien on być tak umieszczony, by był widoczny dla innych uczestników ruchu drogowego. Policjantki przekonywały, że widoczny znaczy bezpieczny.

Podkreślając znaczenie elementów odblaskowych na koniec policjantki rozdały uczestnikom spotkania niespodzianki. Były to odblaskowe torby, opaski oraz świecące breloczki, które bardzo wszystkim się spodobały.



KPP Pisz

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages