W poniedziałek rozpoczynają się ferie. Jakie atrakcje czekają na najmłodszych?

2019-01-17 12:15:00(ost. akt: 2019-01-17 12:58:26)
Na ten moment dzieciaki czekały od dawna. W poniedziałek (21 stycznia) rozpoczynają się ferie zimowe. Potrwają one do 2 lutego. Fani zimowego szaleństwa nie mogą w tym roku narzekać na brak śniegu. Życzymy więc udanego wypoczynku!
Zajęcia wokalne, warsztaty taneczne, wyjazdy na lodowiska, bale. W poniedziałek (21 stycznia) w naszym regionie ruszają ferie zimowe. A to oznacza dwutygodniowy odpoczynek od szkolnych obowiązków. Lokalne instytucje zadbały o atrakcje dla najmłodszych.

Obrazek w tresci

Obrazek w tresci

Piski Dom Kultury zaprasza między innymi na zajęcia kuglarskie, warsztaty fotograficzne, gry i zabawy teatralne. W pierwszym tygodniu ferii od poniedziałku do piątku w godz. 15.00 - 18.00 odbędą się także zajęcia wokalne, które poprowadzi Anna Podeszwik. Jest ona absolwentką Studium wokalno-aktorskiego im. Danuty Baduszkowej w Gdyni oraz instruktorem muzycznym i teatralnym. Założycielką i opiekunką artystyczną Dziecięcego Teatru Muzycznego KOKiS oraz działającego w nim studia piosenki.
Ośrodek Profilaktyki i Terapii organizuje Feryjniadę Twórczej Zabawy. Piknik rodzinny odbędzie odbędzie się w dniach 20-21 stycznia w godz. 10 - 18 w Szkole Podstawowej nr 4 przy ul. Wołodyjowskiego w Piszu. — Obiecujemy, iż dostarczymy uczestnikom szeroki asortyment odpowiednich elementów
edukacyjnych do nauki i zabawy; skupimy się na realizacji wspólnego celu, wykorzystamy widzenie przestrzenne, rozwój wyobraźni, elementy ćwiczeń manualnych, trening cierpliwości i skupienia podczas realizacji zadań a to wszystko w atmosferze radosnej i twórczej zabawy — zapewniają organizatorzy.
W Białej Piskiej, Orzyszu i Rucianem-Nidzie też się będzie dużo działo. Szczegółowy program znajdziecie Państwo na stronach internetowych placówek.

Tymczasem strażacy przypominają o kilku ważnych zasadach, by spędzić okres ferii bezpiecznie. — Nie zjeżdżajmy na sankach w pobliżu akwenów wodnych i dróg, nie przyczepiajmy sanek do samochodów — wylicza st. kpt. Grzegorz Kuliś, oficer prasowy KP PSP w Piszu. — Absolutnie nie ślizgajmy się po lodzie na rzekach, jeziorach i stawach. Bezpieczne są jedynie wyznaczone lodowiska. Zabawa na zamarzniętej rzece bądź jeziorze może skończyć się tragicznie, gdyż lód może się załamać pod ciężarem ciała. Nie strącajmy sopli zwisających z dachu – spadające, mogą dotkliwie poranić Podczas spędzania czasu w domu, bądź na zimowisku nie bawmy się ogniem, nie dotykajmy zapałek, kuchenki lub piecyka gazowego. Nie zbliżajmy się do czajnika z gotującą się wodą – można się poparzyć.
Pod żadnym pozorem nie „majsterkujemy” przy urządzeniach pod napięciem. Jeżeli w trakcie zabaw w domu lub na zimowisku ktoś źle się poczuje, rozboli go głowa lub stanie się senny, natychmiast wychodzimy z pomieszczenia wyprowadzając wszystkie osoby i dzwonimy na numer alarmowy 998 lub 112.
W przypadku, gdy jesteśmy świadkami wypadku, poinformujmy o tym jak najszybciej osobę dorosłą. Spokojnie i dokładnie opiszmy to, co i gdzie się wydarzyło. Jeżeli mamy przy sobie telefon, pamiętajmy o numerach alarmowych 998 i 112.

Obrazek w tresci

Obrazek w tresci

Obrazek w tresci


2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5