Poniedziałek, 21 października 2019. Imieniny Celiny, Hilarego, Janusza

Przypominają o obowiązku usuwania zalegającego na dachach śniegu i lodu

2019-01-09 12:54:23 (ost. akt: 2019-01-09 13:23:50)
Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: Archiwum GO

Sople, oblodzony chodnik i zwisy śniegu - to wszystko może doprowadzić do tragedii. Obowiązek ich usunięcia spoczywa na administratorach nieruchomości.

Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego w Piszu wydał specjalny komunikat skierowany do właścicieli i zarządców obiektów.

Przypomina w nim o obowiązku usuwania zalegającego na dachach śniegu i lodu, mogącego powodować nadmierne przeciążenie konstrukcji obiektu i stanowić zagrożenie bezpieczeństwa dla życia lub zdrowia ludzi.

Obowiązek ten obejmuje także usuwanie sopli, brył, nawisów lodowych i śniegowych, mogących zagrozić bezpieczeństwu osób, znajdujących się na chodnikach czy drodze, przebiegających bezpośrednio przy budynku.

Należy przy tym pamiętać, że niewłaściwe wykonywanie prac związanych z usuwaniem śniegu z dachu może stanowić poważne zagrożenie zarówno dla budynku, jak i osób wykonujących te prace. Dlatego muszą one być prowadzone zgodnie z przepisami BHP.

Kto nie zapewnia okresowej kontroli podlega karze grzywny. Kto niewłaściwie utrzymuje i użytkuje obiekt budowlany lub nie zapewnia bezpieczeństwa użytkowania obiektu podlega karze grzywny nie mniejszej niż 100 stawek dziennych, karze ograniczenia albo pozbawienia wolności do roku.

Przypominamy również, że zgodnie z Ustawą o utrzymaniu czystości i porządku w gminach, właściciele oraz zarządcy nieruchomości mają obowiązek uprzątnąć błoto, śnieg czy lód z chodników prowadzących bezpośrednio do nieruchomości.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. pytanie #2659359 | 212.244.*.* 9 sty 2019 19:02

    Gdzie są oświadczenia majątkowe naszych radnych w BIP Orzysz Co ukrywamy?

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages