Poniedziałek, 21 października 2019. Imieniny Celiny, Hilarego, Janusza

Do szczęścia brakuje 2 kilometrów asfaltu

2019-01-09 15:08:00 (ost. akt: 2019-01-09 15:11:53)

Autor zdjęcia: Starostwo Powiatowe w Piszu

Mieszkańcy dwóch powiatów apelują o remont 2-kilometrowego odcinka na trasie Pańska Wola -Czarne. Petycję w tej sprawie podpisało ponad 100 osób. Realizacja inwestycji wymaga współpracy i porozumienia dwóch samorządów.

Blisko sto mieszkańców powiatów piskiego i giżyckiego podpisało się pod petycją w sprawie przeprowadzenia pilnego remontu drogi powiatowej Pańska Wola - Czarne. A chodzi o modernizację 2-kilometrowego odcinka, na którym brakuje asfaltu. Droga, o której mowa przebiega z miejscowości Zelki (powiat giżycki) przez Pańską Wolę, Czarne, Odoje do drogi krajowej nr 63 (powiat piski). Na niemal całej długości jest powierzchnia bitumiczna. Do pełni szczęścia i zażegnania wszelkich problemów komunikacyjnych brakuje zaledwie 2 kilometrów asfaltu. Odcinek Pańska Wola - Czarne znajduje się na styku dwóch powiatów. I aby doszło do realizacji inwestycji potrzebna jest współpraca i porozumienie obu samorządów.

Petycję z prośbą mieszkańców złożyła na ostatnim posiedzeniu (28 grudnia) Rady Powiatu Piskiego Monika Łępicka-Gij, przewodnicząca Rady Powiatu Giżyckiego, która pełni również funkcję sekretarza gminy Orzysz. — Z problemem już od 8 lat borykają się zarówno mieszkańcy powiatu giżyckiego, jak i piskiego — mówiła przewodnicząca. — Mieszkańcy proszą o doprowadzenie stanu drogi do standardów drogi powiatowej, w szczególności do uporządkowania jej poboczy i wykonania nawierzchni bitumicznej. Jest to droga żwirowa ze zwężoną szerokością z uwagi na zarośla i pobocza. Bardzo często przejazd tym odcinkiem jest utrudniony. Ogólnie stan tej drogi jest bardzo zły. Tymczasem odcinek ten posiada kategorię drogi publicznej. I jest ważnym połączeniem dla mieszkańców gminy Wydminy i Starych Juch z drogami krajowymi. Dla mieszkańców gminy Orzysz daje możliwość dotarcia do Ełku, a w okresie zimowym jest najkrótszą drogą prowadzącą do ośrodka narciarskiego w Okrągłem.

Monika Łępicka-Gij przyznała, że realizacja przedsięwzięcia czy procedury nie będą proste. — Należy wyznaczyć granice, uporządkować pobocza. Kilometr leży po stronie powiatu giżyckiego i kilometr po stronie powiatu piskiego. To nie jest wielka inwestycja. Zapewniam o jej wsparciu ze strony powiatu giżyckiego, jak i burmistrza Orzysza Zbigniewa Włodkowskiego — dodała na zakończenie.

Jak na razie nie znamy stanowiska naszego powiatu. Petycja została skierowana do Komisji Skarg, Wniosków i Petycji. Radni będą nad nią debatować na najbliższym posiedzeniu komisji, które ma odbyć się w lutym. Do tematu będziemy wracać.

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć:


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages