Wtorek, 26 stycznia 2021. Imieniny Lutosława, Normy, Pauliny

Żabki i Kotki w mig rozebrały odblaskową choinkę

2019-01-07 11:28:40 (ost. akt: 2019-01-07 13:08:44)

Autor zdjęcia: Elżbieta Żywczyk

Okazuje się, że nawet świąteczne drzewko może pomóc w dbaniu o bezpieczeństwo pieszych. Choince odblaski są niepotrzebne, a przedszkolakom przydadzą się bardzo.

Na zaproszenie piskich policjantów do udziału w akcji „Rozbierzmy wspólnie choinkę” odpowiedziały przedszkolaki z Zespołu Szkolno Przedszkolnego Nr 1 w Piszu. Dzieci z grupy "Żabki" i "Kotki" pomimo mrozu przyszły dziś wraz z opiekunkami pod Komendę Powiatową Policji w Piszu.

Przedszkolaki z uwagą wysłuchały informacji o tym, że choince odblaski nie są potrzebne, za to im bardzo się przydadzą, pod warunkiem, że będą je nosić, a nie schowają do szuflady. Dzielnicowy oraz przedstawicielka Nadleśnictwa Pisz, przypomnieli dzieciom, kiedy należy nosić elementy odblaskowe oraz dlaczego jest to tak ważne dla bezpieczeństwa pieszych.

Dzieci ochoczo zabrały się do dzieła. Odblaskowe opaski w mig zniknęły z drzewka i z pomocą policjantów znalazły swe właściwe miejsce - przedszkolaki z dumą pokazywały jak odblaski prezentują się na rękawach ich kurtek.

Były też słodkości i drobne upominki, które przekazała przedszkolakom Pani Róża Krasińska, pracownik Nadleśnictwa Pisz. Na zakończenie wszyscy z uśmiechem pozowali do wspólnej fotografii.

Akcję „Rozbierzmy wspólnie choinkę” zorganizowali piscy policjanci wspólnie z „Gazetą Piską i Nadleśnictwem Pisz.


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages