Piątek, 7 sierpnia 2020. Imieniny Donaty, Olechny, Kajetana

Nowe radiowozy dla policjantów z powiatu piskiego

2019-01-04 10:24:54 (ost. akt: 2019-01-04 10:30:29)
Przekazanie radiowozu w Rucianem-Nidzie

Przekazanie radiowozu w Rucianem-Nidzie

Autor zdjęcia: KPP Pisz

Trzy nowe radiowozy trafiły w ostatnim czasie do policjantów z powiatu piskiego. Będą one wykorzystywane przez funkcjonariuszy z Białej Piskiej, Orzysza i Rucianego – Nidy.

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Białej Piskiej otrzymali oznakowany pojazd marki Opel Mocca. Gmina Biała Piska przeznaczyła na jego zakup kwotę 42,5 tysiąca złotych.

Oznakowany radiowóz marki Hyundai I20 trafił do policjantów z Komisariatu Policji w Orzyszu. W jego zakupie partycypowała Gmina Orzysz, która na ten cel przeznaczyła kwotę 25 tysięcy złotych

Funkcjonariusze Komisariatu Policji w Rucianem – Nidzie otrzymali nieoznakowany samochód marki Hyundai I30 oraz aparat fotograficzny. Gmina Ruciane – Nida przekazała na ten zakup kwotę blisko 32 tysięcy złotych.

Dzięki bardzo dobrze układającej się współpracy z lokalnym samorządem, piska policja otrzymała 3 nowe samochody na łączną kwotę ponad 200 tysięcy złotych.

Wszystkie trzy radiowozy zakupione zostały w ramach programu „50x50”. Oznacza to, że połowa kwoty została wyłożona przez lokalny samorząd, a drugą połowę sfinansowała Komenda Główna Policji z Programu Modernizacji Policji na lata 2017-2020.

Oznakowane radiowozy będą służyły w codziennej służbie policjantom prewencji. Samochód nieoznakowany wykorzystywać będą funkcjonariusze służby kryminalnej.

KPP Pisz


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages