Niedziela, 27 września 2020. Imieniny Damiana, Mirabeli, Wincentego

5-letni Kubuś z wizytą u Komendanta Powiatowego Policji w Piszu

2018-12-19 09:16:47 (ost. akt: 2018-12-19 09:36:16)

Autor zdjęcia: KPP Pisz

Rankiem do piskiej komendy przyszedł wraz z mamą 5-letni Kubuś i przyniósł dwie torby swoich zabawek, które postanowił przekazać chorym dzieciom przebywającym w piskim szpitalu. Powiedział, że bardzo chciałby się spotkać z Komendantem Powiatowym i uścisnąć mu rękę. Marzenie chłopca się spełniło.

Rankiem do piskiej komendy przyszedł 5-letni Kubuś, który razem z mamą przyniósł dwie pełne torby zabawek. Dowiedział się bowiem od swojego dzielnicowego, że w piskiej komendzie prowadzona jest zbiórka pluszaków dla chorych dzieci przebywających na Oddziale Dziecięcym Szpitala Powiatowego w Piszu.

Kubuś powiedział, że chce przekazać swoje zabawki potrzebującym dzieciom. Dodał też, że bardzo chciałby się spotkać z Komendantem Powiatowym i uścisnąć mu rękę. Marzenie chłopca się spełniło.


W rozmowie z chłopcem i jego mamą policjanci dowiedzieli się, że 5-letni Kubuś sprzątając przed świętami swój pokój postanowił przekazać swoje zabawki, którymi się już nie bawi chorym dzieciom, stąd jego wizyta w komendzie.

Chłopiec najwyraźniej był zainteresowany jak pracują funkcjonariusze i jak wygląda komenda. Kubuś zdradził, że jego marzeniem jest spotkanie się z szefem policjantów i uściśnięcie mu ręki. Marzenie to bardzo szybko się spełniło.

Policjanci zaprosili Kubusia do gabinetu p.o. Komendanta Powiatowego Policji w Piszu. Komisarz Marcin Karmowski bardzo serdecznie przywitał swojego gościa. Opowiedział chłopcu na czym polega jego praca, a następnie zaprosił 5-latka, by ten usiadł na jego fotelu. Chłopiec dumnie zasiadł na fotelu komendanta powiatowego. Wykonał też telefon do oficera dyżurnego, a następnie prawdziwą pieczątką stemplował dokumenty. Tym samym policjanci w Piszu, przez kilka minut, mieli nowego komendanta. Był nim 5-letni Kubuś. Zajęcie to najwyraźniej spodobało się chłopcu. Powiedział, że w przyszłości chciałby zostać komendantem i dowodzić policjantami.

Na koniec jeszcze pamiątkowe zdjęcie z kom. Marcinem Karmowskim i uścisk dłoni w podziękowaniu za tak piękny gest ze strony Kubusia.

W dalszej części spotkania policjanci zaprowadzili chłopca na stanowisko oficera dyżurnego, gdzie zobaczył, jak wygląda jego praca. Kubuś przyglądał się jak wiele telefonów i komputerów obsługuje ten policjant. 5-latek dowiedział się na czym polega praca oficera dyżurnego i na chwilę zasiadł w jego fotelu.

Swoją szlachetną postawą 5-letni Kubuś pokazał dorosłym, jak łatwo można pomóc innym, i że można to robić niezależnie od wieku.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Fik #2647496 | 81.15.*.* 20 gru 2018 14:16

  On jest zaszczepiony na wszystkie rodzaje grypy.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Polon #2647444 | 37.130.*.* 20 gru 2018 12:32

  A nie bał się ten chłopczyk tego, że zarazi się czymś od policjantów? Przecież to taka chorowita profesja, ostatnio dopadła ich nawet epidemia grypy.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages