środa, 3 czerwca 2020. Imieniny Anatola, Leszka, Tamary

Budowa portu i kładki na ukończeniu

2018-12-18 07:42:31 (ost. akt: 2018-12-18 08:42:25)

Autor zdjęcia: Archiwum UM Pisz

Prace budowlane związane z budową portu na Pisie weszły w ostatnią fazę. Za pomocą przegubowych „Y-bomów” w basenie wydzielono 36 miejsc do cumowania, oraz 3 stanowiska dla większych jednostek. Zakończył się już montaż oświetlenia i punktów poboru prądu wokół basenu portowego.

Trwa jeszcze budowa szerokiej na 5,5 m drogi dojazdowej od ul. Kopernika. Wszystkie prace związane z tą częścią inwestycji mają być zakończone do świąt, a najdalej do nowego roku. Najtrudniejsza część projektu jest więc już za nami. Infrastruktura jest już gotowa, a wiosną ruszą prace związane z zagospodarowaniem terenów wokół portu.

Początek tegorocznej zimy jest łagodny, więc prace wzdłuż nabrzeży idą pełną parą. Sprzyjająca aura to okazja, aby nadrobić czas, ponieważ latem i jesienią wzdłuż rzeki prowadzone były prace archeologiczne. W ich wyniku odkryto pozostałości drewnianego umocnienia brzegu, jednak bez większej wartości historycznej.

Nowe umocnienia są już gotowe, na prawym brzegu rzeki zamontowane jest już oświetlenie i układana jest kostka wzdłuż przyszłej nadrzecznej promenady. Postępuje również budowa kolejnych stopni szerokiego na ok. 50 m schodkowego zejścia do wody.


Na ukończeniu jest również budowa ciągu rowerowo – pieszego pod mostem kolejowym. Foliowy namiot został już zdemontowany i ukazała się szeroka na 1,5 m kładka, która przechodzić będzie nad lustrem wody. Kładka zamontowana jest na wspornikach, dzięki czemu znalazło się wystarczająco dużo miejsca na poszerzenie jezdni pod mostem. Wkrótce rusza montaż szklanych balustrad, więc być może po kładce przejdziemy się jeszcze w tym roku. Dwa pierwsze etapy ogromnej inwestycji są więc na ukończeniu.

Wiosną 2019 roku rozpocznie się etap trzeci, czyli przebudowa lewego nabrzeża rzeki. Nowa promenada ciągnąć się będzie od mostu kolejowego aż do mostu przy ul. Kwiatowej. Zakończenie prac planowane jest na czerwiec 2019 r.

Źródło: UM w Piszu

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (45) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentowanie wyłączone

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Yosarian #2652259 | 195.117.*.* 30 gru 2018 20:47

  Jak by nie mówić ( szczekać) to jednak coś nowego w Piszu powstaje coś co podnosi atrakcyjność miasta , coś co może sprowadzić do miasta turystów (czytaj pieniądze) opurtonisci negujący te inwestycję raczej chcą ugrać swój własny interes , nic więcej i w d...pierwszy mają przyszłość Piszą i nas Piszan ważne wg. Nich są wg nich interesy ich partii - zapamiętajcie Pisz - to nie PiS nie

  Ocena komentarza: warty uwagi (7) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Azor #2651625 | 51.15.*.* 29 gru 2018 21:32

  tak, tak jakies gnidy rozpuszczali plotki, ze tylko na 10 miejsc bedzie na łódki a tu w gp piszą ze bedzie az 36 miejsc tak kłamia aby tylko wszystko zaszcekac co burmistrz robi , szczekajcie dalej, szczekajcie zawistnicy

  Ocena komentarza: warty uwagi (10) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. WSZYSCY BĘDZIECIE ZACHWYCENI #2651624 | 51.15.*.* 29 gru 2018 21:30

  Szanowni Internauci!Obejrzałem filmik o niniejszej inwestycji jak podaje na linku Forumowicz: Radio5. https://radio5.com.pl/droga-wodna-do-war szawy/ Jestem wniebowzięty. Zajebista inwestycja i zajebisty szlak wodny.

  Ocena komentarza: warty uwagi (8) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. NASTĘPNA SZYMBORSKIEGO INWESTYCJA #2651623 | 51.15.*.* 29 gru 2018 21:29

  OD CZASÓW II WOJNY ŚWIATOWEJ OPRÓCZ BUDOWY MOSTU SZYMBORSKIEGO NAD RZEKĄ PISĄ JEST TO NASTĘPNA JEGO, WIELKA INWESTYCJA Z PROJEKTU PISA NAREW, KTÓRĄ BURMISTRZ SZYMBORSKI ZAINICJOWAŁ JUŻ W 2002 ROKU, TYLKO JĄ MU PRZERWAŁ NIEUDACZNIK, BURMISTRZ NAUCZYCIEL J.A. PANIE BURMISTRZU SZYMBORSKI JEST PAN WIELKI!!!

  Ocena komentarza: warty uwagi (16) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. Koral #2651618 | 51.15.*.* 29 gru 2018 21:28

  Mi również podobają się bardzo działania Andrzeja Szymborskiego. Jest stanowczy i konkretny. Jak powiedział, że doprowadzi do przeprawy mostowej w Piszu, tak i dopiął swego. Jak powiedział, że Projekt turystyczny musi być na Pisie wykonany, tak i obecnie go wykonuje co widać na zdjęciu. Andrzej Szymborski jest burmistrzem jednym z niewielu, który jest wiarygodnym burmistrzem, o ile ktoś mu świadomie nie przeszkadza w wykonaniu jego założeń, a są takie partyjne ,,skunksy,, z jedynie słusznej partii, co mu kładą kłody pod nogi, oczywiście szkodzą oni mieszkańcom.

  Ocena komentarza: warty uwagi (9) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Pokaż wszystkie komentarze (45)

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages